Zoek BEDRIJVEN ZOEKEN
Emerce eDay
Het grootste e-business event van 2010. Registreer nu.
 Klik hier
MAGAZINE
NIEUWSBRIEF
MOBILE
RSS FEEDS
Magazine

Nederlandse iGoogle kloon


9 oktober 2007 00:00 - Door Remco Tomesen


 
Wat Google, Netvibes en Pageflakes doen, kunnen wij ook, dachten drie Nederlandse studenten. Zij bouwden een Nederlandse variant van de persoonlijke startpagina's.

Zo'n drie maanden geleden begon Tim van Gogh samen met twee andere studenten met het bouwen van ifeed.nl. Ondertussen is een eerste testversie voor iedereen te bekijken en te gebruiken.

Wie ifeed bekijkt, ziet meteen de gelijkenissen met iGoogle of Netvibes. Overigens wil Van Gogh liever niet vergeleken worden met iGoogle. "Ik vind die site niet zo mooi. Ik vergelijk ons liever met Netvibes of Pageflakes."

Voor wie het principe van de persoonlijke startpagina à la Netvibes of iGoogle niet kent: met deze sites kunnen gebruikers een persoonlijke pagina maken die is opgebouwd uit modules. Voorbeelden van modules zijn een Nu.nl-nieuwsoverzichtje, een weersvoorspelling of een blokje met recent ontvangen hotmailberichten. Gebruikers kunnen zelf modules toevoegen en deze verschuiven over de pagina. De persoonlijke startpagina slaat wijzigingen automatisch op.

Volgens exact dit principe werkt ifeed. Met een belangrijk verschil: de ontwikkeling van de site bevindt zich nog in een prille fase. Zo hebben gebruikers op dit moment nog maar de keuze uit een klein aantal voorgeselecteerde modules. Van Gogh: "We gaan de komende tijd voortdurend uitbreiden."

Hyves
Eén van de modules die gebruikers binnenkort kunnen toevoegen is volgens van Gogh een Hyves-module. Die module toont onder meer de meest recente krabbels en ingekomen berichten van een gebruiker, zegt hij.

Hamvraag is overigens wat het bestaansrecht van ifeed is. Er bestaan immers al prima alternatieven. Van Gogh: "Wij komen met een Nederlandstalige variant, afgestemd op de Nederlandse markt."

Zien Van Gogh en zijn twee medeoprichters ook zakken met geld achter de horizon liggen? "We willen wel advertenties gaan plaatsen in een later stadium." In het begin is de site nog vrij van commerciële uitingen, zegt hij. Maar dat zal volgens hem veranderen als de site ‘echt staat' en er genoeg gebruikers zijn.

Meer over widgets en persoonlijke pagina's: Widget-war.



12 reacties  
Plaats een reactieRSS-feed van reacties op dit artikel

Tim
dinsdag 9 oktober 2007 (10:23)

Igoogle is prima, staat standaard in je Firefox-cache en kost bijna geen ruimte. Wat ik grappig vindt is dat van Gogh Igoogle niet mooi vind, maar dan wel een hyves-feature implementeert:
 
"Een van de modules die gebruikers binnenkort kunnen toevoegen is volgens van Gogh een Hyves-module. Die module toont onder meer de meest recente krabbels en ingekomen berichten van een gebruiker, zegt hij."

Ik durf te wedden dat toen 'van Gogh' deze feature onder ogen kreeg hij dankbaar op zijn knieeen de goede heer bedankte voor deze zegening. Dat een 'hyvesfeature' een toevoeging blijkt te zijn in de ogen van deze man bevestigt voor mij het gevoel dat er onder marketeers of prod. developers een buzz is dat dat zolang er maar de naam 'hyves' of '2ndlife' aan gekoppeld wordt het sowiezo een succes wordt. Schraal product, en daarnaast een slechte visie.

Timan Rebel
dinsdag 9 oktober 2007 (10:51)

Die 'Hyves-module' is waarschijnlijk niets anders dan de RSS-feed(s) die Hyves zelf sinds kort aanbied. Ook prima toe te voegen op iGoole en Netvibes dus.
 

Jesse
dinsdag 9 oktober 2007 (12:18)

Een andere Nederlandse startpagina die al een tijdje meedraait is Feedo.nl. Zij bieden ook erg goede zoekfilters en een nette interface.

Kees
dinsdag 9 oktober 2007 (12:46)

Ik noem het een rip-off...

Marielle van Rijswijk
dinsdag 9 oktober 2007 (14:28)

Ik vind My AOL.com toch een van de beste!
 
Een nette & simpele uiterlijk, met een goede
en overzichtelijke indeling die je zelf kan bepalen.
 
Daarnaast kan je gewoon via Google een zoekopdracht
doen.

Rory
dinsdag 9 oktober 2007 (14:39)

Ik dacht even dat ik op netvibes beland was... Zelfs het "beta"-tekstje onderaan heeft dezelfde kleur.
 
"Wij komen met een Nederlandstalige variant.", terwijl iGoogle en Netvibes dezelfde dienst al minstens een jaar in het Nederlands aanbieden.
 
Er zijn volgens mij nog talloze varianten te bedenken op dit soort persoonlijke startpagina-concepten, en dan komen ze met een kloon. Jammer.

Tim
dinsdag 9 oktober 2007 (15:13)

@Jesse, 'goede' zoekfilters en een 'nette' interface? Wat defineer jij als 'goed'en 'net'? Als ik op Feedo kijk begint mijn migraine weer naarboven te komen. Het is duidelijk gemaakt door een werfsjopprogrammeur die designblind is.

H Kat
dinsdag 9 oktober 2007 (16:45)

@ Kees:
 
Concept is zo ongeveer hetzelfde, maar ik vind hun site toch iets overzichtelijker en bovendien in het Nederlands (dus niet meteen een rip-off noemen). Daarnaast is het nog in een beta-fase. Ik heb er wel goede hoop in mits er ook live messenger en dergelijke wordt ingebouwd.

Hans
dinsdag 9 oktober 2007 (18:21)

Persoonlijk vind ik de site ook overzichtelijker en handiger dan bijv Igoogle. En het biedt nog talloze mogelijkheden voor in de toekomst. Het is nog een beta versie en ik ben van mening dat het gaat aanslaan.

Arthur
woensdag 10 oktober 2007 (23:26)

Leuk idee om zoiets voor de Nederlandse markt te beginnen. Alleen zie ik niet waar het 3 maanden bouwen in zit? De site maakt gebruik van de open-source software van Portaneo ( http://www.portaneo.net ), iets wat in 15 minuutjes is neergezet.

Wilfred
zaterdag 12 januari 2008 (18:06)

In dit kader is de vermelding van www.beursblik.nl mijns inziens ook de moeite waard. Deze website biedt een basis met informatie over de beurs en kan worden aangevuld met rss-feeds van andere websites, dus ook van andere beurswebsites.

ronaldo
zondag 13 januari 2008 (16:13)

Inderdaad binnen een aantal minuten te maken zoiets, jammer dat echt vernieuwende ideen vaak niet genoemd worden en dat als je woorden als hyves en second life gebruikt, de redactie meteen achter overslaat en het als nieuwswaardig vind! Dat schuiven van die blokken ben ik al vakert tegen gekomen als javascript. Waarschijnlijk hebben de makers weinig energie in dit project gestoken!

Plaats een reactie
 
Gerelateerde bedrijven
Alle bedrijven
Google
08.09.2010 Google TV in 2011 in Nederland
31.08.2010 Weer overname door Google voor Facebook-concurrent
30.08.2010 Eind 2010 speelfilms huren bij Youtube
Hele bedrijfsdossier
Alle dossiers
widgets
31.10.2007 [Update] Hyves omarmt Googles profielen-API's
28.08.2007 iGoogle snelst groeiende dienst van Google
05.07.2007 'Nederlandse adverteerders huiverig voor widgets'
Hele dossier
Bedrijfsprofiel
Google
Bekijk volledige profiel en contactgegevens
Vind meer bedrijven op Marketingdirectory.nl

print dit artikel
stuur door
bekijk reacties op dit artikel
nieuwsbrief
newsfeed
RSS reacties op dit artikel
RSS laatste nieuws
   
Add to Google   Add to Netvibes

09.09.10 De online strijd om de happy single
08.09.10 Just-Eat-oprichter lanceert psychologen-marktplaats
08.09.10 Google TV in 2011 in Nederland
08.09.10 IENS gooit online reserveringspropositie om
08.09.10 Campagnepanel: De verzekeraar helpt helpen
08.09.10 Thuiswinkel.org zoekt ideeën voor duurzaam ondernemen
08.09.10 DDMA lanceert Bas Van den Beld als social media-man
07.09.10 Isobar zet submerken overboord, Checkit mag blijven
07.09.10 [Eday 2010] Facebooks toptechie over sociale smeerolie
07.09.10 Quora wil onbenutte kennis van experts digitaliseren
07.09.10 Marktplaats voor bannerruimte van start
42027 reacties  
Meer reacties
3 Thuiswinkel.org zoekt ideeën voor duurzaam ondernemen
1 IENS gooit online reserveringspropositie om
13 Zoover-CEO wint prijs voor beste online ondernemer
21 Micazu wil marktplaats zijn voor vakantiehuizen
2 DDMA lanceert Bas Van den Beld als social media-man
6 Retail zoekt aansluiting tot het mobiele scherm
2 Krijgt internet tv nu eindelijk een kans?
3 Isobar zet submerken overboord, Checkit mag blijven
3 Marktplaats voor bannerruimte van start
1 Flavourites wil mannendomein veroveren
2 Werkspot breidt uit naar Scandinavische landen
32 'Minder cookie overschrijving kortingssiteaffiliate'
4 Uitgevers presenteren resultaten mobiele reclametest


Abonneren / Adverteren / Disclaimer / Privacy / Alle rechten voorbehouden © Emerce
Powered by Redfive