MSN Video bood al onder meer nieuws, muziek, filmtrailers en ander entertainment aan, maar daar komt nu een hoop 'premium content' bij. Sony/BMG gaat muziekvideo's aanbieden in Engeland, Frankrijk en Duitsland en later ook in onder meer Rusland, Polen en Nederland. De deal met MTV is de grootste tot nu toe in de onlinewereld, verzekerde woordvoerder Gideon Bierier in Londen.
MSN Video, onderdeel van Microsoft's onlinedienst, maakte de overeenkomsten gisteren bekend op het nieuwe hoofdkantoor van Microsoft in Londen. Volgens John Mangelaars, korte tijd directeur van Microsoft Nederland en tegenwoordig hoofd van de Online Services Group in Europa, is video een van de populairste diensten van MSN Online geworden, naast Messenger en email. Zo'n 6 miljoen mensen kijken via MSN naar video en het aantal geraadpleegde video's groeit per maand met zo'n zestig procent.
De Belg Marc Bresseel van Microsoft's Digital Advertising Solutions noemde online video een 'wild west-markt', waarin vooral innovators zich thuisvoelen, maar het mainstream publiek nog moet worden bereikt. Met name voor adverteerders biedt online video volgens Bresseel veel mogelijkheden. "Bij klassieke televisie kijk je samen, online video is een individuele ervaring die je overigens wel kunt delen," zegt Bresseel. MSN heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar het online gebruik van de MSN gemeenschap (100 miljoen gebruikers).
Bresseel moest wel toegeven dat adverteerders nog nauwelijks zicht hebben op deze markt en Microsoft ook niet. De video's worden nu voorafgegaan door reclame, maar dat mag ook weer niet al te snel irriteren, en dus wordt ook gekeken naar andere mogelijkheden. "De huidige situatie is niet meer dan een begin, we zullen samen met adveteerders de juist formule moeten zien te ontwikkelen."
MSN Video streeft overigens naar een zo regionaal mogelijk aanbod. In Nederland bracht de videosite al een reallifesoap over de rapper Yes-R.