Het gaat voorlopig, in elk geval tot 1 oktober, om een beperkte proef met vijftig abonnees. Mocht de technische proef naar wens verlopen, dan worden meer klanten aangesloten. Die moeten overigens wel betalen voor de decoder van 199 euro. De huidige deelnemers krijgen de decoder in bruikleen.
Er worden ook nog maar twee HD zenders aangeboden, Nederland 1 en Brava HDTV. XMS is bezig om een compleet pakket samen te stellen. Daarover kon het bedrijf maandag nog geen nadere informatie verschaffen.
XMS (circa 20.000 abonnees) biedt momenteel tot 50 Mbps internet, telefonie en digitale tv, zij het uitsluitend via glasvezel. Het bedrijf is een joint venture van Reggefiber en InterNLnet, hoewel Reggefiber op langere termijn zijn belang wil afbouwen in verband met de voorgenomen samenwerking met KPN.
Via glasvezel wordt in Nederland nog geen HDTV aangeboden. Kabelaars Ziggo en UPC doen dat wel via hun kanalen. Daarnaast is HDTV ontvangst via satelliet mogelijk.