Zoek BEDRIJVEN ZOEKEN
Volg Emerce op Twitter
Volg het lopende nieuws en praat live met de redactie.
 Klik hier
MAGAZINE
NIEUWSBRIEF
MOBILE
RSS FEEDS

Tijd van gratis gebruik eBuddy is voorbij


30 november 2009 16:07 - Door Erwin Boogert


 
Eén keer betalen of altijd reclame zien. Dat is in het kort de keuze die iPhone-gebruikers van chatprogramma eBuddy hebben. De maker ervan zet vandaag de knop om en gaat geld verdienen aan de mobiele markt.

De 2.5 miljoen mobiele chatters die regelmatig eBuddy op hun iPhone aanzetten, krijgen vanaf vandaag reclame te zien in het scherm van hun applicatie. De directie van het bedrijf bevestigt dit aan Emerce, reagerend op een melding van Techcrunch.

Algemeen directeur Jan-Joost Rueb: “Eigenlijk wilde we het vorige week al live zetten, maar toen was het Thanksgiving in de Verenigde Staten”, een periode die zo offline mogelijk hoort te worden doorgebracht.

Maandelijks bedient eBuddy internationaal 10 miljoen mobiele bellers met zijn chatdienst. Een kwart van hen gebruikt het chatprogramma op Apples iPhone. In Nederland zijn dat er zo’n 100.000.

De mogelijkheid om advertenties vanuit de netwerken van bijvoorbeeld InMobi en AdMob uit te serveren, bestond al langer. Technisch gezien stond die optie echter uit. Gebruikers zagen er niets van. Vandaag gaat de schakelaar echter om. Gebruikers hebben nu de keuze óf om eenmalig 5 dollar of 4 euro te betalen óf reclameboodschappen in het chatscherm te accepteren. Op hoeveel betalende klanten Rueb mag rekenen, weet hij niet.

“Voor dat geld houden we je drie dagen online. Ook als de applicatie op het toestel uitstaat, kan je toch berichten ontvangen”. Daarnaast kunnen gebruikers hun avatar instellen en foto’s en video’s verzenden naar andere gebruikers. Dat kan met de gratis versie niet. “We maken kosten om iemand mobiel online te houden”, vooral op server niveau.

Android blijft voorlopig gratis. eBuddy wil eerst zijn nummer 1-positie bestendigen. Dat moet uiteindelijk tot groter bereik leiden (nu: 200.000 uniek per maand). Pas dan loont het om het platform open te stellen voor reclamecampagnes en, als alternatief daarvoor, een betaalde Pro-versie.

In Nederland loggen dagelijks 50.000 mensen met een Android-toestel in op de chat servers van Microsoft, Google, AOL, Yahoo en Facebook.

De webversie van eBuddy serveert al jaren reclame uit. Op het vaste web is dat de primaire bron van inkomsten.

De techneuten van het chatbedrijf bekijken ‘in app payments’, maar van productintroducties is nog geen sprake.



1 reacties  
Plaats een reactieRSS-feed van reacties op dit artikel

Pieter Smeets
dinsdag 1 december 2009 (14:54)

Nimbuzz is nog steeds advertentie vrij en daar kon je al lang video's en bestanden verzenden naar gebruikers naast offline text messages. Tevens kun je daarmee bellen naar je online vrienden. En ik verwacht ook dat het voorlopig advertentie vrij blijft omdat zij inkomsten generen met NimbuzzOut. Kortom; het is de vraag hoe vervelend gebruikers advertenties vinden want anders stapt men snel over naar partijen als Nimbuzz, Fring of Truphone.
 

Plaats een reactie
 
Alle dossiers
Mobiel & draadloos
15.02.2010 Interview: Thomas Brinkman van MyOrder
04.02.2010 Vodafone: 11 procent Europese omzet uit mobiele data
04.02.2010 Sanoma start adverteren iPhone-apps binnen Nu.nl-app
Hele dossier

print dit artikel
stuur door
bekijk reacties op dit artikel
nieuwsbrief
newsfeed
RSS reacties op dit artikel
RSS laatste nieuws
   
Add to Google   Add to Netvibes

09.02.10 'Nieuwe uitgeven' levert jaaromzet van 200 miljoen
09.02.10 Arthur Detering verlaat directie WDM
09.02.10 Interactieve videobanner belooft hoge conversieratio
09.02.10 ShopVIP boekt Nederlandse omzet van 2,5 miljoen
09.02.10 Wetsvoorstel moet online handel in kaartjes beperken
09.02.10 [Video] Techtiener in Silicon Valley
09.02.10 Leaseplan opent internetspaarbank
09.02.10 Kleertjes.com steekt zich in het nieuw
08.02.10 TNT breidt e-commerce-activiteiten uit met overname
08.02.10 MyHeritage.com koopt Nederlandse start-up Zooof.com
08.02.10 Interview: Rik van Elk van Affiliate4You
39330 reacties  
Meer reacties
4 TNT breidt e-commerce-activiteiten uit met overname
3 Wetsvoorstel moet online handel in kaartjes beperken
4 Top-5 Full-service internetbureaus
3 Interactieve videobanner belooft hoge conversieratio
2 ShopVIP boekt Nederlandse omzet van 2,5 miljoen
6 "Domeinfraude georganiseerde misdaad"
3 Interview: Rik van Elk van Affiliate4You
2 Kleertjes.com steekt zich in het nieuw
8 Google grote verrassing tijdens Super Bowl-uitzending
8 Nederlands AOL-team maakt zelfstandige 'doorstart'
1 Justitie in VS tikt Google op de vingers voor Books
1 Curator werkt aan doorstart van Vivendo
5 Overzicht: SEO in 2010


Abonneren / Adverteren / Disclaimer / Privacy / Alle rechten voorbehouden © Emerce
Powered by Redfive