1. Wat is Affiliate4You, wat doe het en waarom deze niche?
Affiliate4you is een niche affiliate netwerk, gericht op de baby & kids-branche. Waar andere affiliatebedrijven zich richten op meerdere markten ligt voor Affiliate4You de focus specifiek op Baby & Kids. Affiliate4You richt zich specifiek op de aankomende ouders of ouders met kinderen in de leeftijd van 0 tot 10 jaar. Door jarenlange actieve ervaring in combinatie met een breed online netwerk in deze branche zijn wij in staat om een optimaal resultaat neer te zetten. En het mooie is dat deze markt iedere dag groeit met 500 baby’s in jonge gezinnen.
2. Hoe heeft u de markt afgelopen 5 jaar zien ontwikkelen?
De markt heeft zich de afgelopen jaren enorm ontwikkeld. Vijf Jaar geleden waren shops in onze markt nog aan het pionieren. In de huidige tijd zijn shops steeds geavanceerder en geprofessionaliseerder en vormen daarom een echt alternatief voor de fysieke retail. Ten opzichte van het algemene groeibeeld, is de online Baby & Kids-markt een zeer sterke groeier geweest. Een enorme hoeveelheid webshops en adverteerders is deze branche rijk, de aankopen en het aanbod van artikelen heeft een enorme vlucht genomen. Nu is het tijd voor structuur en kwalitatief onderscheid van professionele shops ten opzichte van de zolderkamershops. Wat momenteel zichtbaar is, is de toename van fysieke babywinkels die nu ook hun positie innemen in de online wereld.
3. Is het wel aantrekkelijk voor publishers en affiliates?
?Jazeker. Momenteel wordt, bijvoorbeeld, 50 procent van de autostoelen en meer dan 30 procent van de kinderstoelen online gekocht. Wij geloven in publishers die toegevoegde waarde bieden bovenop het siteaanbod van de adverteerder. Dit zijn publishers die nadenken over doelgroepen en (latente) behoeftes. Dit wil niet zeggen dat je specialist moet zijn in deze branche, maar slim om moet gaan met gerichte content.
Het gaat om het optimaal combineren van content met het voor een bezoeker waardevol toevoegen van commerciële boodschappen. Denk bijvoorbeeld aan een doelgroep gerichte community of forum gelardeerd met affiliate productaanbod. Of shopping portals met datafeeds, maar dan die een bezoeker helpt middels bijvoorbeeld top 10-lijsten, reviews of informatieve product advertorials en filmmateriaal. Of nog mooier: een combinatie van beiden. Vele publishers verdienen een flinke boterham binnen ons netwerk.
Het unieke is nu dat juist de Baby & Kids-branche zich uitermate goed leent voor deze manier van werken. Het krijgen en hebben van kinderen gaat gepaard met een heay user-internetgedrag, niet alleen op gebied van oriëntatie en communicatie maar bovenal ook op het gebied van kopen. Wat je vervolgens ziet is dat de conversie op een hoger niveau ligt dan bij vele andere branches. Dat is zowel voor de publisher als voor de adverteerder zeer interessant.
4. Houden de fabrikanten de online marktontwikkeling niet tegen?
Wij zien inderdaad tot voor kort dat fabrikanten met argusogen de online ontwikkelingen hebben gevolgd en daarmee niet echt bevorderend werkten voor de marktontwikkeling. Vooral het stukje persoonlijke verkoop wordt gemist wat de kwaliteit van het merk kan aantasten. Toch zien wij sinds - zeg - een half jaar een kentering. Fabrikanten zien dat de online wereld zich ontwikkelt tot een kwalitatieve omgeving, waarin ook zij aanwezig willen zijn. Wij zien dat steeds meer fabrikanten de online markt gaan gebruiken om te communiceren met de doelgroep en ook onze kant opkomen en affiliatemarketing in zetten in de marketingmix. Daarnaast verwachten wij dat vele fabrikanten zelf ook in snel tempo de online markt zullen betreden met directe verkopen.
5. Is het reëel te veronderstellen dat de grote affiliatenetwerken gespecialiseerde niche netwerken gaan overnemen of zijn daarmee geen (schaal)voordelen te behalen?
Naar onze mening is een niche netwerk niet goed te vergelijken met een ander netwerk. Affiliate4you is Baby & Kids en dat merk je door de hele organisatie en werknemers en het bereik heen. Wij hebben door kennis van de markt een hele nieuwe publishers en adverteerders markt bloot gelegd, die voorheen niet of nauwelijks actief was op affiliate gebied.
Schaalvoordelen zijn er dus zeker. Maar wij zijn zelf nog lang niet klaar met deze markt en onze werkwijze.
6. Hoe ziet u de toekomst van Affiliate4You, en eventueel de markt er omheen?
Affiliate4you bestaat nog geen twee jaar en we staat nog relatief aan het begin van deze nichemarkt. Er liggen in de Baby & Kids-markt geweldige kansen die we samen met onze publishers en adverteerders hard aan het invullen zijn. Zo hebben we op korte termijn een wensenlijst van nog enkele goede shops, A-Merken en fabrikanten. Voor de middenlange termijn ontwikkelen we plannen voor doelgroep gerelateerde diensten en het buitenland. Wel hebben wij een policy van degelijkheid en stap-voor-stap. Eerst moeten alle partijen lachen, pas dan gaan we een volgende kans invulling geven. Een houding die overigens geheel in lijn is met perfomance based-marketing. Waar voor je geld, is wat wij willen zijn.