Bijna 30% technisch opgeleide vrouwen werkt in techniek

Bijna 30% technisch opgeleide vrouwen werkt in techniek
Percentage technisch afgestudeerden daalt
Tien jaar geleden had 12 procent van de 25- tot 35-jarigen een afgeronde technische opleiding in het hoger onderwijs. Inmiddels is dit gedaald naar 9 procent. Bij mannen daalde dit van 20 procent in 2005 naar 16 procent in 2015. Onder jonge vrouwen schommelt dit percentage rond de 4 procent.
Bijna 30% technisch opgeleide vrouwen werkt in techniek
Nederland in achterhoede EU
Vergeleken met andere EU-landen rondden in Nederland weinig jongeren in 2014 een technische studie af in het hoger onderwijs (8 procent). Alleen Luxemburg scoort lager. In Duitsland behaalde 20 procent van de afgestudeerden een technisch diploma. Dit is 2,5 keer zoveel als in Nederland.
Dat minder vrouwen dan mannen in het hoger onderwijs afstuderen in een technische richting, geldt niet alleen voor Nederland maar voor alle EU-landen. Nederlandse vrouwen behaalden wel duidelijk minder vaak een technisch diploma dan jonge vrouwen uit de meeste andere EU-landen. In 2014 had 3 procent van de vrouwen die een diploma behaalden een technische opleiding afgerond. Alleen in Ierland en Luxemburg lag dit percentage lager. In Duitsland is dit aandeel met 8 procent een stuk hoger.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.