Deel dit artikel
-

Achtung weer aan kop bij nominaties SpinAwards

Achtung weet, net als vorig jaar, de meeste nominaties bij de SpinAwards binnen te slepen. Ditmaal krijgt het bureau zes nominaties. De mobiele categorie is, ook dit jaar weer, met weinig inzendingen ondervertegenwoordigd.

Naast Achtung volgen Kong Amsterdam en Tribal DDB met beide vijf nominaties. Het zijn de campagnes Stanislav (Kong Amsterdam), de criminele Hyves-actie van Justitie en Cinema 21:9 (Tribal DDB) voor Philips waarmee deze bureaus elk vier van de vijf nominaties binnenhalen. Deze campagnes krijgen dan ook de meeste nominaties dit jaar.

Stanislav is genomineerd in de categorieën Beste content, Beste media inzet, Beste online campagne en Beste interactieve videoconcept. Cinema 21:9 is genomineerd voor Beste content, Beste crossmedia concept, Beste online campagne en Beste website concept. Het Stanislav-filmpje, dat aardig wat discussie opriep, was een YouTube-achtige vertoning waarin de persoonsgegevens van een hyver op indringende wijze werden getoond.

Het aantal genomineerde mobiele concepten bij de SpinAwards blijven achter in vergelijking met de andere categorieën. Vorig jaar waren er drie genomineerden voor het Beste mobiele concept. Dat stond toen al in schril contrast met de tien kanshebbers in de categorie Beste online campagne. Dit jaar is er slechts één genomineerde in de mobiele categorie, de iPhone-applicatie van Albert Heijn. Ter vergelijking, de categorie Beste online campagne kent dit jaar negen nominaties.

In de categorie Innovatie is dit jaar helemaal geen nominatie te vinden. Volgens Stephan Fellinger, bestuursvoorzitter en mede-oprichter van Stichting SpinAwards, een teken dat er in tijden van economische tegenwind minder geïnvesteerd wordt in innovatie.

Campagnes voor Volkswagen (Achtung) Pritt (Little Chicken Game Company / G2 Nederland), Chocomel (Achtung) en Scrabble (IsobarNederland) krijgen elk twee nominaties.

Een nominatie betekent nog niet per definitie een award. De uiteindelijke winnaars worden tijdens de SpinAwards Night bekend gemaakt op 8 april. In totaal zijn er 42 nominaties uitgedeeld dit jaar.

LEMZ was in 2009 met drie prijzen de winnaar van de SpinAwards.

Deel dit bericht

1 Reacties

Peter Lopik

Well done Icemobile. Goud voor Appie.

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond