Deel dit artikel
-

Alibaba brengt dochter voor autonome voertuigen naar beurs in Hongkong

Alibaba Group is van plan om zijn onderdeel Banma Network Technology af te splitsen via een beursgang in Hongkong. Op die manier kan verdere financiering worden gegarandeerd voor de autonome rijtechnologie.

Het bedrijf heeft van de Hong Kong Stock Exchange in principe groen licht gekregen voor de beoogde beursgang van Banma, aldus Alibaba in een verklaring. Na de beursgang zal het belang van Alibaba in Banma dalen van 44,72 naar 30 procent. 

De details van de spin-off zijn nog niet definitief. Het hele plan moet nog goedgekeurd worden door de regelgevende instanties in zowel Hongkong als China. 

Eerder werd een spin-off van het logistieke bedrijf Cainiao in maart 2024 afgeblazen. 

Banma begon in 2016 met de integratie van Alibabas besturingssysteem AliOS in slimme voertuigen voor autonoom rijden.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond