Deel dit artikel
-

Axel Springer doet Scandinavische overname reclamefolder-apps

Bonial, de Berlijnse folderplatformspecialist van Axel Springer, heeft een meerderheidsbelang genomen in het Deense Tjek.

Daarmee groeit Bonial van twee naar zes Europese markten: naast Duitsland en Frankrijk komen Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland erbij. Bonial noemt zichzelf in Duitsland marktleider op het gebied van digitale reclamefolders.

De overname brengt Bonials bereik naar eigen zeggen naar 16,5 miljoen unieke gebruikers per maand. Tjek, opgericht in 2009, levert daar 2,5 miljoen van. Wat de Duitsers voor de strategische investering betalen maken ze niet bekend.

Tjek heeft geen merk dat in alle Scandinavische landen werkt, maar werkt met lokale apps. eTilbudsavis draait in Denemarken en Noorwegen, Mattilbud in Noorwegen, eReklamblad in Zweden en eTarjouslehdet in Finland. Hun functies lijken op die van de Duitse kaufDA en MeinProspekt. Als gebruiker blader je door actuele folders van supermarkten, discounters en andere winkels om prijzen te vergelijken en acties te spotten.

Bonial presenteert de deal als een versterking van zijn retailmarketinghub. Het idee is dat retailers via een partner bereik, technologie en campagne-expertise inkopen. Het bedrijf werkt voor ruim 1.500 retailers en merken volgens een performancemodel. Klanten betalen naar geleverd resultaat.

De Scandinavische overname past in een bredere koers. Op 4 maart van dit jaar kondigde Bonial aan de Hamburgse socialmediavermarkter cmmrcl.ly onder te brengen in zijn organisatie. Dat adverteert uitsluitend op gesloten socialmediaplatforms en combineert dat met first-party data van retailers. Bonial wil die targeting koppelen aan zijn eigen bereik.

De grootste foldersites in Nederland zijn Folderz.nl van Kingbee, Folders.nl van Publitas en Reclamefolder.nl van DPG Media.

Foto: Super Straho / Unsplash

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond