Deel dit artikel
-

CES: naast drones ook vliegtaxi’s op beursvloer

Tegenwoordig heel normaal op de beursvloer van CES in Las Vegas: drones en elektrische vliegtuigen. Ja, zelfs boten. Toegegeven: ze staan niet tussen het tv-aanbod van Sony en Panasonic, maar hebben hun eigen hal voor mobiliteitsvraagstukken.

Stellantis, het autoconcern achter onder meer Opel, Peugeot en Fiat, gaat meehelpen aan de bouw van een elektrisch vliegtuig, zo werd deze week bekend gemaakt. Stellantis N.V. en Archer Aviation Inc. gaan hun samenwerking aanzienlijk uitbreiden door hun krachten te bundelen voor de productie van Archers vlaggenschip.

Stellantis, met hoofdvestiging in Hoofddorp, had al eerder een belang genomen in Archer Aviation.

Het kleine vliegtuig kan verticaal landen en opstijgen en biedt plaats aan een piloot en vier passagiers. De actieradius bedraagt maximaal 161 kilometer. Het wordt dus een toestel voor korte taxivluchten. Het opladen van het vliegtuig duurt 10 minuten.

Het is de bedoeling dat de Midnight eVTOL volgend jaar al in productie gaat.

CEO Carlos Tavares mocht op CES een keynote verzorgen, het vliegtuig komt helemaal aan het eind aan bod.

Om video's van Youtube te kunnen tonen, dienen analytische cookies en tracking cookies geaccepteerd te worden.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond