Deel dit artikel
-

Domeinextensie .twente komt eraan

De regio Twente krijgt een eigen geografische domeinextensie: .twente. Domeinextensiebeheerder Dotlocal heeft de aanvraag officieel ingediend bij ICANN, de internationale organisatie die verantwoordelijk is voor domeinextensies.

Als de aanvraag het evaluatieproces succesvol doorloopt, kunnen inwoners, ondernemers en organisaties straks domeinnamen registreren die eindigen op .twente. Daarmee wordt .twente na .amsterdam en .frl (Friesland) de volgende lokale domeinextensie van Nederland.

In 2012 konden bedrijven en organisaties voor het laatst een eigen domeinextensie aanvragen. Destijds werden wereldwijd ruim 1.900 aanvragen ingediend, waaronder .amsterdam en .frl. Dit jaar konden tussen 30 april en 12 augustus opnieuw aanvragen worden ingediend. Wereldwijd zijn meer dan 1.600 nieuwe domeinextensies aangevraagd, waaronder in Nederland dus .twente.

Lokale organisaties, merken en inwoners krijgen als eerste de mogelijkheid om een domeinnaam vast te leggen. Daarna wordt registratie breder opengesteld, maar .twente blijft primair een extensie voor de Twentse identiteit. Omdat .twente volledig nieuw is, zijn er nog veel korte en aantrekkelijke domeinnamen beschikbaar.

Dotlocal is naast aanvrager van .twente ook eigenaar van .frl en beheert het domein .amsterdam in opdracht van de gemeente Amsterdam. Voor de ontwikkeling rond .twente houdt Dotlocal regelmatig contact met Twente Board, waarin de veertien Twentse gemeenten, onderwijsinstellingen en ondernemers samenwerken.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond