Deel dit artikel
-

Google riskeert tweede omzetboete in Rusland

Google riskeert een boete van 5 tot 10 procent van zijn omzet in Rusland omdat het weigert ‘verboden inhoud’ te verwijderen over de oorlog in Oekraïne.

In mei legden Russische deurwaarders al beslag op meer dan 7,7 miljard roebel (143 miljoen dollar) die Google eind vorig jaar al had moeten betalen.

‘YouTube bevordert opzettelijk de verspreiding van misleidende informatie over de voortgang van de speciale militaire operatie in Oekraïne, waardoor de strijdkrachten van de Russische Federatie in diskrediet worden gebracht’, aldus toezichthouder Roskomnadzor.

De Russische dochter van Google heeft overigens het faillissement aangevraagd omdat het geen boete van 100 miljoen dollar wil of kan betalen als gevolg van het niet (tijdig) verwijderen van content die het Kremlin als illegaal beschouwt.

Het is niet duidelijk wat het faillissement inhoudt en of Rusland de toegang tot de populaire zoekmachine van Google en diensten zoals YouTube gaat blokkeren.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond