IKEA voegt in-door navigatie toe aan app

Dwalend zoeken naar een product in een IKEA-filiaal is binnenkort voorbij. Het bedrijf voegt over enkele maanden in-door navigatie toen aan zijn app.
Zodra de Kompass-functie in Nederland live is, hoef je in de app enkel nog het product op de zoeken en kijkend ‘door’ je scherm de route te volgen. De telefoon brengt je exact bij het juiste schap.
De helft van de bezoekers (52%) kan niet direct de items vinden die hij zoekt. En vier procent zelfs niet nadát ze het aan een medewerker hebben gevraagd. Die medewerkers, zo legt Kevin Gamble uit, zijn vijftien procent van hun tijd bezig met dit zoekvragen. Omgerekend betekent dat, dat in Nederland negenhonderd man de hele dag producten aan het aanwijzen is.
Gisteren was de chief digital officer van IKEA Nederland een van de sprekers op de Webwinkel Vakdagen.
IKEA begon in 2012 pas met e-commerce, in Engeland en Ierland, en kreeg vijf jaar geleden pas de eerste digitaal toegewijde managementrol. Vandaag de dag heeft elk land een CDO “en ze de organisatie zijn volle gewicht achter digitalisering.”
Een andere noviteit in de IKEA-app is, dat consumenten thuis al kijkend door hun telefoonlens complete ruimtes kunnen inrichten. Een AI in de app poetst alle objecten weg uit de kamer en toont blanco vloeren en muren. De gebruiker kan die vervolgens inrichten met IKEA-producten, op maat. “Van dit soort Kreativ-designs zijn er miljoenen opgeslagen. Het helpt bij de conversie van idee naar daadwerkelijke transactie.”
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
2 Reacties
Annette
Is de titel ‘IKEA voegt in-door navigatie toe in app’ niet handiger? De huidige titel is verwarrend omdat het lijkt alsof er wordt gestopt met de navigatie.
Erwin Boogert
Zat er ook al over te dubben, maar je helpt me overstag. Dankjewel, Annette 👍