Jongeren switchen, ouderen blijven trouw op breedbandmarkt

De Nederlandse breedbandmarkt is sterk gesegmenteerd naar leeftijd. In de jongste volwassenengroep (24-35 jaar) blijkt dat Odido en Budget bovengemiddeld populair zijn als internet- en TV-provider, terwijl Ziggo hier duidelijk minder voorkomt. Dit blijkt uit onderzoek van Telecompaper.
Bij ouderen in de leeftijdsgroep van 55-68 jaar daarentegen groeit de populariteit van Ziggo, terwijl KPN een sterke positie heeft bij overstapplannen. Kortingen zijn hier minder relevant; betrouwbaarheid van het netwerk is bij deze leeftijdsgroep belangrijker. Qua snelheid kiezen ze vaker voor 51–100 Mbps, terwijl hun breedband- en TV-uitgaven bovengemiddeld zijn, vaak tussen EUR 60 en 80 of zelfs boven de EUR 90.
Waar jongeren vooral prijsbewuste overstappers zijn, hecht de leeftijdsgroep 35-55 jaar zowel aan prijs als kwaliteit. Deze groep kiest vaker voor Odido en minder voor Ziggo. KPN heeft binnen de 35-55 groep een goede positie in gezinnen. De kosten blijven belangrijk, maar ook downloadsnelheid speelt een grotere rol dan bij de jongste groep.
Deze consumenten gebruiken bovengemiddeld vaak providerwebsites en doen minder aankopen in fysieke winkels. Qua snelheid zitten ze vaker in de 1 Gbps+-categorie, terwijl hun uitgaven aan breedband en TV gemiddeld tot hoog zijn. Wel zijn ze duidelijk overstapbereid binnen twee jaar, waarbij Odido vaak als volgende provider wordt genoemd.
De oudste groep (68+) vertrouwt vooral op fysieke winkels, kent een hoog aandeel Ziggo-klanten en kiest bovengemiddeld voor Budget. Kortingen en hoge snelheden zijn minder relevant, met een voorkeur voor 51–100 Mbps. In de breedband- en TV-markt vallen zij het vaakst in het uitgavenbereik van 70–80 euro per maand. Wel nemen zij relatief vaak mobiele telefonie als extra dienst. Loyaliteit is groot en overstapintentie zeer beperkt.
De resultaten maken duidelijk dat er niet één Nederlandse breedbandconsument bestaat. Waar jongere generaties prijsbewust en flexibel zijn, vertrouwen oudere consumenten meer op gevestigde namen, fysieke winkels en en stabiliteit.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond