Deel dit artikel
-

Mediahuis kiest technologie voor politieke campagnes

Mediahuis Nederland kiest voor techbedrijf Adhese om politieke advertenties uit te serveren.

Dat vergt vanaf 10 oktober een aparte aanpak, omdat dat volgens een nieuwe wet diep transparant moet.

Nederland wordt het eerste land waar de verordening (een ‘Europese wet’) zal worden toegepast.

Strikte EU-eisen aan transparantie

De EU-verordening over transparantie en gerichte politieke reclame stelt strikte eisen aan het gebruik van persoonsgegevens. Targeting mag alleen nog plaatsvinden als individuen expliciet toestemming hebben gegeven voor het gebruik van hun data voor politieke doeleinden. Daarnaast moeten alle politieke advertenties duidelijk herkenbaar zijn als zodanig, met informatie over de afzender en gebruikte targetingtechnieken.

Uitgevers moeten een aparte, extra techniek implementeren om deze speciale reclamesoorten te kunnen uitserveren.

Manager Adtech Remco Steen van Mediahuis tegen Emerce: “Dit wijkt af door de informatieplicht en transparantieverklaring richting de consument. Alles moet zichtbaar zijn, van identiteit van de zender en de reclameprijs tot targetingdata.“ Hoe er exact met de consument wordt gecommuniceerd hierover moet nog worden bepaald.

In elk geval komt er een extra informatie-eenheid over elke reclame heen die informeert over de politieke aard van de uiting. Of er dan naar een algemene, uitgeveroverschrijdende site wordt gelinkt of naar het eigen domein, staat nog niet vast. Daarover lopen nog gesprekken tussen de verschillende uitgevers in Nederland.

Vorige week viel de keuze voor een technologieleverancier. “We doen dit met Adhese. Dat is al een prebid-partner van Mediahuis. Ze zitten al in onze adstack. Het zal werken over het hele netwerk.”

Marktverschuiving: Google, Meta, Microsoft trekken zich terug

De kerntechnologie voor online reclamecampagnes bij Mediahuis komt van Google. Net als Meta en Microsoft willen de Amerikanen echter geen politieke campagnes faciliteren, omdat het te moeilijk is om aan de transparantievoorwaarden te voldoen.

Google stopt per 1 oktober mee, negen dagen voor de Europese verordening ingaat. Mediahuis staat dan gereed om de marktvraag naar reclameruimte over te nemen. Volgens Steen staan er aanzienlijke budgetten opgelijnd. Niet verrassend, want de politieke partijen en aanpalende ‘influencers’ zullen in de weken tot 29 oktober maximaal bereik zoeken als aanvulling op de massamedia.

De volgende verkiezingen in Nederland na de landelijke zijn de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.

Foto: Michael Fousert, Unsplash

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond