Mollie-merchants kunnen disputes automatisch laten afhandelen

Mollie sluit een samenwerking met start-up Guzco die webwinkeliers uren aan tijd besparen bij klanten die transacties betwisten.
De partijen maken de samenwerking vandaag bekend. Hij heeft betrekking op alle merchants die Mollie gebruiken in binnen- en buitenland. Dat zijn zo’n 250.000 webwinkeliers, een aantal dat na afronding van de overname van Gocardless kan oplopen naar 350.000.
Het geografisch zwaartepunt van de Mollie-klanten ligt in de Benelux en de Duitstalige landen, met een expansie naar het VK in het vooruitzicht.
Webwinkeliers kunnen uren aan tijd besparen per klagende klant. Het gaat hierbij vooral om claims waarbij de koper zegt dat er iets mis is met levering of product. Vaak gaat het om claims dat een pakket niet is ontvangen, terwijl het er naar uitziet dat de zending wel is bezorgd. Guzco betrekt hiervoor zaken als carrierdata, bezorginformatie, handtekening en track & trace. Is niet-levering aantoonbaar, dan adviseren ze geld terug te geven. Zo niet, dan krijgt de webwinkel een dossier om goed gedocumenteerd verweer mee aan te tekenen.
Directeur en mede-oprichter Boris Burkhardt legt aan Emerce uit: “Merchants zien hun recovery ruwweg verdrievoudigen vanaf het moment dat ze starten. Dat komt door twee dingen: vrijwel geen enkele case verloopt nog door een gemiste deadline. En: het verweer is beter onderbouwd omdat het bewijs geautomatiseerd uit de systemen wordt gehaald. Aan de kant van de merchant verdwijnt daarmee het handmatige werk per case.”
Guzco, een jaar oude start-up met tractie, is gebouwd op de Europese betaalrails als Klarna, PayPal, iDEAL en cardschemes als Visa en Mastercard. De dienst is niet aan Nederland gebonden.
Praktisch gezien houdt de samenwerking met Mollie in, dat webwinkeliers van de nieuwe dienst horen via Mollie om vervolgens een overeenkomst aan te gaan met Guzco.
“Zodra een consument een transactie betwist, komt de case via de API-koppeling met de PSP automatisch bij ons binnen. Wij halen de onderbouwing op uit de systemen van de merchant, stellen het verweer samen en dienen dat in binnen de deadline van de betreffende betaalmethode. De merchant hoeft er niet meer naar om te kijken.”
“Bij disputes over niet ontvangen pakketten gebruiken we carrierdata om vast te stellen wat er feitelijk met de zending is gebeurd. Dat werkt beide kanten op: is het pakket aantoonbaar niet geleverd, dan is de claim terecht en krijgt de consument een refund.“
Mollie levert de transactiehistorie en het disputekanaal. Guzco koppelt via de API en dient zogeheten evidence packages in via het Mollie-disputeportaal.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond