Deel dit artikel
-

Recordomzet voor diensten van Apple, minder iPads en Macs verkocht

Zoals verwacht boekte Apple het afgelopen kwartaal een lagere omzet van 94.8 miljard dollar, hoewel slechts 3 percent lager dan een jaar geleden, en een winst van ‘slechts’ 24,1 miljard tegen 25,1 miljard in 2022. Toch werd met de omzet van verkochte iPhones een record behaald en was de omzet uit diensten met 20,9 miljard nog nooit eerder zo hoog. Ook meldt Apple dat het meer dan 1 miljard abonnementen heeft verkocht.

De omzet uit iPhones was het afgelopen kwartaal 51,3 miljard dollar tegen 50,6 miljard een jaar geleden.

De verkoop van Macs en iPads daalde fors, de omzet van MacBooks en iMacs ging van 10 naar 7,1 miljard en die van iPads naar 6,7 miljard.

Wearables en andere accessoires blijven stabiel op 8,8 miljard.

Analisten hadden al gerekend op iets mindere resultaten. Voor het eerste kwartaal van fiscaal 2023 daalde de omzet van Apple  al met 5 procent op jaarbasis tot 117,2 miljard dollar. Dat was onder meer het gevolg van ongunstige wisselkoersen.

De verkoop had ook last van uitdagingen in de toeleveringsketen, wat ertoe leidde dat de productie van zijn nieuwe iPhones tijdens het kwartaal aanzienlijk lager was dan gepland.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond