Samsung verscheepte 72 miljoen smartphones in eerste kwartaal

Samsung verscheepte naar schatting 72 miljoen smartphones in het eerste kwartaal, een daling van ongeveer 11 procent ten opzichte van een jaar eerder, vooral als gevolg van een later dan gebruikelijke verkrijgbaarheid van zijn nieuwste vlaggenschip-smartphone, de Galaxy S22.
De Galaxy S22-serie verkocht wel zo’n 50 procent meer in de eerste week na de lancering eind februari dan het vorige model S21.
Samsung heeft naar schatting eind maart iets meer dan 6 miljoen eenheden van de S22-serie verscheept, in lijn met de verwachtingen.
Het bedrijf maakte donderdagochtend voorlopige kwartaalcijfers bekend. Daarbij nam de winst toe naar omgerekend 11,6 miljard dollar.
Hoewel de prijzen van geheugenchips in het eerste kwartaal daalden, bleef er een solide vraag van datacenterklanten.
De chipmaker heeft waarschijnlijk ook geprofiteerd van een verstoring bij een rivaliserende NAND Flash-chipfabriek die eigendom is van het Japanse Kioxia en het Amerikaanse bedrijf Western Digital als gevolg van verontreiniging van grondstoffen.
Samsung zal op 28 april gedetailleerde kwartaalresultaten publiceren.
Foto Shutterstock
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond