Tencent en JD investeren in Chinees Vipshop.com

Tencent en JD.com nemen voor 730 miljoen euro een belang in een van China’s grootste online koopjessites, Vipshop.com.
Binnen de transactie verwerft Tencent een belang van zeven procent en breidt JD.com zijn belang uit van 2,5 naar 5,5 procent. De partijen, beiden afkomstig uit China, willen hiermee hun positie richting e-commercemarktleider Alibaba verstevigen.
Tencent slaat aan op de retailachtergrond van VIP.com en zijn klantenbestand van ruim over de zestig miljoen Chinezen. De investeerder wil de platformtechnologie van zijn Wechat loslaten op de e-commercepartij om meer winkelend publiek naar zich toe te trekken.
Kenners vragen zich tegenover Reuters echter hardop af in hoeverre dit in papier slimme opzetje in de praktijk ook echt succes zal oogsten.
Het is ook de bedoeling dat JD en Vipshop elkaar aan verkeer en omzet gaan helpen. Tencent had al een belang in JD.com.
Foto: Chris Yunker (cc)
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond