The Content Exchange investeert in syndicatietak van 360 Magazine

The Content Exchange (TCE), een internationaal platform voor journalistieke syndicatie, heeft per 1 september een belang genomen in de syndicatieactiviteiten van het eveneens Nederlandse 360 Magazine.
Met de deal krijgt 360 Magazine toegang tot het internationale netwerk van redacties en de technologische infrastructuur van TCE.
Hoeveel geld met de investering gemoeid gaat, houdt mede-oprichter en ceo Joris van Lierop voor zich. Hij zegt wel tegen Emerce dat het om een minderheidsbelang gaat.
TCE is internationaal actief in de business van contentsyqdicatie. Dat houdt in, dat ze in opdracht van 130 aangesloten uitgevers hun journalistieke producties toegankelijk maken voor en tegen betaling verspreiden naar derden. Zo kan een Frans magazine mooie of goede werken overnemen uit bijvoorbeeld The Guardian, Tagesspiegel en Corriere della Sera.
De suggesties die The Content Exchange doet komen vooruit uit een geautomatiseerd systeem. Wat 360 Magazine goed kan, is het doen van redactionele suggesties. Meer het handwerk.
360 Magazine werd in 2011 opgericht door Katrien Gottlieb en levert curatie- en licentiediensten aan vooraanstaande Nederlandse redacties. De redactie selecteert dagelijks uit kranten, tijdschriften, blogs en nieuwsbrieven van over de hele wereld en bewerkt de meest relevante verhalen voor een Nederlandstalig publiek.
TCE gaat 360 Magazine helpen diens activiteiten internationaal op te schalen, vertelt Van Lierop.
Zijn bedrijf verzamelt content van over de hele wereld, vertaalt die naar het Engels en regelt vervolgens rechten, vertalingen naar andere talen en distributie. Ook op het gebied van kunstmatige intelligentie zet het stappen die de sector momenteel bezighouden. Het bedrijf heeft een infrastructuur om content uniform vindbaar te maken, een voorwaarde voor onderhandelingen met AI-bedrijven over het gebruik van journalistieke content. Die infrastructuur heeft TCE al op orde. De licentiecontracten met AI-partijen sluiten uitgevers echter zelf af, TCE faciliteert vooral de vindbaarheid van de content.
Qua formaat bestaat het aanbod van TCE op dit moment voor zo’n negentig tot vijfennegentig procent uit tekst. Video is nog een klein aandeel, maar wel een dat Van Lierop graag ziet groeien.
Foto: Priscilla Du Preez 🇨🇦 / Unsplash
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond