Deel dit artikel
-

TomTom ook op smartphone

TomTom, leverancier van persoonlijke navigatiesystemen, zegt de eerste te zijn met een navigatieoplossing die geschikt is voor smartphones in Europa. TomTom MOBILE, dat in maart van dit jaar tijdens CeBIT voor het eerst werd gedemonstreerd, wordt aan het eind van deze zomer ook gelanceerd voor Nokia Series 60 en Microsoft Smartphone-toestellen. Eerder wa er al een versie van de TomTom software geschikt gemaakt voor het SPV-toestel van Orange.

“Door de beschikbaarheid van navigatietechnologie uit te breiden naar de smartphonemarkt, zet TomTom een nieuwe stap in zijn streven om geavanceerde navigatieoplossingen binnen het bereik van een breed consumentenpubliek te brengen”, zegt Harold Goddijn, die de baas is van TomTom.

“Nu de interesse onder consumenten in autonavigatiesystemen toeneemt, biedt TomTom MOBILE de gebruikers van smartphones de mogelijkheid om hun telefoon om te toveren tot een handzaam navigatiesysteem dat hen veilig en zonder stress van A naar B brengt.”

Smartphones zijn krachtige mobiele apparaten met geavanceerde kenmerken, zoals e-mail en grote kleurendisplays. Ook beschikken ze over de mogelijkheid om meer informatie op te slaan en te verwerken dan traditionele mobiele telefoons. TomTom heeft TomTom MOBILE ontwikkeld omdat de extra verwerkingskracht en het grotere geheugen van smartphones het nu mogelijk maakt om gebruikers nieuwe functionaliteit te bieden. TomTom MOBILE zal diverse populaire smartphones ondersteunen, onder andere van Nokia, Motorola, Samsung en HTC.

TomTom MOBILE maakt gebruik van de bekende navigatiesoftware van TomTom, voorgeïnstalleerd op mmc-geheugenkaarten. De oplossing kan heel eenvoudig in de auto gemonteerd worden omdat gebruik wordt gemaakt van de kleinste en lichtste draadloze gps-ontvanger die op dit moment verkrijgbaar is.

Dankzij de scherm- en spraakinstructies van TomTom MOBILE kunnen bestuurders volgens TomTom hun ogen voortdurend op de weg houden, zodat er geen gevaarlijke verkeerssituaties ontstaan. 3D-routeinstructies, gesproken instructies die van afslag tot afslag de weg wijzen, aparte instellingen voor dag en nacht, automatische herberekening van de route, zelf aan te passen routepunten, opzoeken via postcode en een uitgebreide database met informatie tot op huisnummerniveau, vormen samen een compleet en probleemloos navigatiesysteem. Tijdens telefoongesprekken geeft TomTom MOBILE eventueel visuele route-instructies.

Bestuurders hebben tevens de mogelijkheid om verkeersinformatie te ontvangen via gprs. Real-time meldingen worden dan direct doorgegeven aan de bestuurder en op het scherm wordt een duidelijk overzicht gegeven van verkeersincidenten of opstoppingen langs de geplande route.

Deel dit bericht

5 Reacties

Ralph Cohen- IceMobile

Ik heb veel respect voor TomTom en haar producten, maar http://www.wayfinder.com/ heeft reeds een vergelijkbaar product op de markt gebracht. De eerste is TomTom dus niet. Misschien wel de beste?

Roy Sintenie

Ik kan me natuurlijk vergissen, maar ik maak al een tijdje gebruik van TomTom haar Citymaps. Dit programma draait ook op de serie 60 van Nokia en is een volwaardige "stedelijke" routeplanner.Het fijne is dat deze zowel los als een kaartenmap alsook in combinatie met GPS te gebruiken is (optie wordt gegeven). Ik ben benieuwd in hoeverre het een vernieuwing betreft.

job

dat wou ik zeggen, volgens mij is het niet nieuw.

Joep van Opstal

ROUTE 66 levert al voor Symbian Smartphones en zegt binnenkort beschikbaar te komen voor Microsoft Smartphone. Ziet er goed uit op http://www.66.com.

Martijn Luycks

Het verschil is dat TomTom de volledige kaart van de Benelux op een MMC geheugenkaart meelevert. De oplossing van Wayfinder (die inderdaad al langer bestaat) 'download' steeds stukjes kaart via GPRS (en daar moet je voor betalen). Route66 heeft recentelijk wel een vergelijkbaar produkt op de markt gebracht.

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond