Deel dit artikel
-

Weer nieuwe maatregelen ter bescherming van online gokkers

Riskante kansspelen worden verboden voor spelers jonger dan 21 jaar. Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) werkt aan wetgeving om met name jonge gokkers beter te beschermen.

Ook moet toezichthouder Ksa meer instrumenten en bevoegdheden krijgen om in te kunnen grijpen, bijvoorbeeld in de illegale gokmarkt. Daarnaast worden de reclameregels aangepast om de aantrekkingskracht van online gokken stevig in te perken.

Op verzoek van de Tweede Kamer kondigt Struycken verder een overkoepelende speellimiet aan. Die moet voorkomen dat spelers die op de ene site aan hun limiet zitten, weer verder kunnen spelen op een andere site.

De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een eerste onderzoek gedaan naar de effectiviteit van de verschillende regels die in de tweede helft van 2024 werden ingevoerd om spelers op de online gokmarkt beter te beschermen. Uit het onderzoek blijkt dat de nieuwe regels in de eerste drie maanden effectief zijn geweest: sinds de invoering is het aantal hoge verliezen per account gedaald. Vooraf werd gevreesd dat spelers de regels zouden omzeilen door meer accounts aan te maken, maar daar zijn op dit moment geen aanwijzingen voor. Ook de kanalisatie op basis van spelers (het aandeel spelers dat bij legale aanbieders speelt ten opzicht van illegaal) verandert op dit moment nauwelijks. Wel zakte het brutospelresultaat (BSR, inzet minus uitgekeerde prijzen) van legale aanbieders: dat daalde in de eerste drie maanden na invoering met zo’n 10 procent.

Het ministerie van JenV stelde verplicht dat spelers contact op moeten nemen met de aanbieder voor ze een stortingslimiet van meer dan 150 euro (jongvolwassenen) of 350 euro per maand in kunnen stellen, zodat aanbieders hen kunnen wijzen op de gevaren van zo’n hoge limiet. Sinds de invoering van die maatregelen is het aantal spelers dat zo’n hoge stortingslimiet instelt stevig gedaald, tot minder dan 50 procent. Ook is in de cijfers terug te zien dat spelers na een contactmoment met een kansspelaanbieder hun limiet vaker omlaag aanpassen.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond