Diagnosetraject van 7 naar 1 jaar: Radboud, TNO en New Story lanceren de Endometriose Wijzer

Gasten: Annemiek Nap, Michiel Daalmans, Pepijn van Empelen Host: Annemiek Nap, Michiel Daalmans, Pepijn van Empelen

Beschikbaar vanaf 17 dec 2025

Wil je deze video bekijken? Meld je dan kosteloos aan. Deze collectie gaat live op 17 dec 2025. Don't worry. We sturen je een reminder, zodat je niets hoeft te missen.

Eén op de tien vrouwen krijgt te maken met endometriose. Toch duurt het gemiddeld zeven jaar voordat de diagnose wordt gesteld. Om dat proces drastisch te verkorten, ontwikkelden Radboud Universiteit, TNO en digitaal bureau New Story de Endometriose Wijzer: een platform dat betrouwbare informatie bundelt en patiënten én artsen sneller de juiste weg wijst. In dit gesprek met Annemiek Nap, Pepijn van Empelen en Michiel Daalmans bespreken we hoe dit project tot stand kwam, welke keuzes er zijn gemaakt en welke impact het nu al heeft.


Gast
Annemiek Nap
Gynaecoloog, afdelingshoofd Verloskunde en Gynaecologie, Radboudumc

Annemiek Nap MD PhD is professor in Obstetrics, Gynaecology and Reproductive Medicine en hoofd van de afdeling Gynaecologie en Obstetrie van het Radboudumc in Nijmegen. Ze is bestuurslid van de Nederlandse Vereniging voor Obstetrie en Gynaecologie. Haar onderzoek richt zich op endometriose en fertiliteit, met nadruk op diagnostiek en behandeling. Daarbij focust ze op het verkorten van de diagnosetijd, het versterken van patiëntempowerment en het verbeteren van vruchtbaarheid bij endometriose. Als projectleider van het ZonMW-project Endowijs bouwt ze aan Endometriosewijzer.nl, een online platform voor patiënten en zorgverleners.


Gast
Michiel Daalmans
Head of Strategy | AI lead, New Story

Als strateeg en facilitator helpt Michiel met het verkennen, uitdenken en realiseren van concepten en strategieën. Van start-ups, scale-ups, bedrijven, overheden tot NGO’s. Van eHealth tot Vogelbescherming. Aan de hand van design thinking methodieken vindt hij de beste oplossingen, met draagvlak en snelle adoptie. In zijn rol als Head of Strategy pioniert hij daarnaast als AI lead met innovatieve oplossingen voor collega’s en klanten.

Hij werkt graag vanuit de pay-it-forward-gedachte: wie goed doet, goed ontmoet. Vanuit die filosofie hielp hij eerder vrijwillig enkele goede doelen, was hij Director of Communications bij TEDxAmsterdam, faciliteerde bij Emerce Connect sessies en draagt hij bij aan de missie van Circulair West.


Gast
Pepijn van Empelen
Principal Scientist, TNO

Pepijn van Empelen is gedragspsycholoog en werkt als principal scientist bij TNO health & work. Hij doet onderzoek naar gedragsinterventies in de context van een gezonde leefstijl en gezonde leefomgeving, met daarin specifieke aandacht voor mensen in een kwetsbare positie. Pepijn richt me op de ontwikkeling en onderbouwing van gedragsinterventies en implementatieonderzoek.


Host
Oliver de Leeuw
Host, Emerce

Oliver is een allround online communicatieprofessional. Hij denkt, werkt en handelt in de breedte: van het meedenken over creatieve concepten voor video’s met de minister-president tot het draaien van gerichte social media advertentiecampagnes. Hij werkt net zo graag achter de schermen als op een podium. Oliver is een host voor Emerce TV.


Over de collection

De agency cases van december

In deze collectie bundelen we de beste cases van diverse agencies. Er wordt in detail gekeken naar hoe deze cases tot stand kwamen. Zowel hoogte- als dieptepunten worden gedeeld. En de cijfers en statistieken achter de campagne.
3 video's
4 sprekers

Gerelateerde artikelen