
E-health platform zet ADHD’ers in de driver’s seat
De toegevoegde waarde van een e-health platform voor mensen met ADHD en hun familie, onderwijzers en zorgverleners. Het relaas van DIA-winnaar Superbrains.
Superbrains is een online platform, waarin deelnemers op maat gemaakte zorg krijgen op een positieve en enthousiasmerende manier. Het is ontwikkeld voor en door mensen met ADHD, maar ook voor anderen zoals familieleden, zorgprofessionals en leerkrachten. Met Superbrains wordt de patiënt weer ”Baas in eigen Brains”, vertelt initiatiefnemer Rutger den Hollander. Hij heeft zelf ADHD en zocht naar een manier om bij de les gehouden te worden in het dagelijks leven.
Rutger: “Wij ADHD’ers kunnen als iets te groot is om te overzien, zoals onze kamer opruimen, het gewoon niet doen. Ook als iets over twaalf weken af moet zijn lukt het niet.” Super Brains geeft tips, steun en reminders zodat je bepaalde gewoontes kunt aanleren, zoals tanden poetsen of op tijd naar bed gaan. Het platform won goud in de categorie Digital For Good bij de Dutch Interactive Awards (DIA) in 2021. In deze talk hoor je waarom.

Ronald ter Voert
Ronald is adviseur, moderator en producent op het gebied van (digitale) media, marcom & innovatie voor uiteenlopende opdrachtgevers. Van startups, scale-ups tot de grotere bedrijven en instellingen. Tevens is hij als jurylid verbonden aan een aantal gerenommeerde vakprijzen. Eerder was hij onder meer hoofdredacteur bij Emerce en tv-producent bij Endemol, SBS en Fremantle. Ronald produceert en presenteert het wekelijkse radio-podcast-vodcastprogramma ‘Tech & Innovatie’ op EASY FM en diverse populaire audio- en videoplatformen.
Gerelateerde artikelen


Oprichter en investeerder over zorg-startups: ‘tot het eerste miljoen lukt het wel’

Piet Hein van Dam (Clear) wil ‘iedere nieuwe diabetespatiënt eerst langs Clear’
