
EDAY: Future Of Media – AI versus menselijke creativiteit

Neem een Premium abonnement en krijg onbeperkt toegang tot premium artikelen en vele andere voordelen.
- Alles van Emerce Account
- Toegang tot alle Premium nieuws artikelen
- Korting op tickets Emerce Events
- Krijg Emerce 100 opgestuurd
Zullen AI systemen ooit net zo creatief of zelfs creatiever worden dan de mens? Hoe ziet zulke creativiteit eruit? En wat betekent dat dan voor onze ‘old school’ creativiteit?
Met simpele prompts kan Artificial Intelligence in een mum van tijd complete, unieke kunstwerken creëren. Sommigen zijn bijna niet te onderscheiden van de Hollandse meesters, maar wij zitten nog steeds aan de knoppen. Wat gebeurt er als AI compleet autonoom kunst zou maken?
In deze documentaire van een half uur spreken we met ondernemers en wetenschappers over de toekomst van AI en creativiteit. Denk aan unieke kunstwerken met de tools van Neural.Love, muziek op TikTok die volledig door AI is gemaakt of acteurs van Neosapience die alleen digitaal bestaan.
In de huidige maatschappij worden AI toepassingen al losgelaten op allerlei vormen van menselijke creativiteit om te kijken hoe het zich meet naast onze eigen creativiteit. Nu staat het nog in de kinderschoenen, maar hoe ziet dat er over een aantal jaar uit?
De toekomst van AI lijkt veelbelovend, maar heeft ook een aantal ethische kanttekeningen. Er moet zorgvuldig worden gekeken hoe deze nieuwe vorm van creativiteit kan bestaan naast die van ons.
Samenstelling en interviews: Monique van Dusseldorp
Collectie: Emerce EDAY
Nieuwe insights
Het einde van Google Search? Of toch niet?Bedrijven reageren bijna nooit op TikTok, blijkt uit onderzoekZonder cookies, toch persoonlijk: identity resolution maakt het mogelijk[Podcast] Doorzetters met Kim Hijkamp van Speed Dryer: uitdagingen en duurzaamheidRecruitment update #2: de actuele trends en ontwikkelingen in technologie en meerGerelateerde artikelen


Opinie: digitale soevereiniteit is geen luxe maar een noodzaak

Geniale marketing: hoe Deepseek in één dag de wereld op zijn kop zette
