Fabrique en Eidra over hoe een designsysteem je merk sneller, consistent en toekomstbestendig maakt

Gasten: Matthijs Klinkert, Sander Vroege Host: Matthijs Klinkert, Sander Vroege

Een goed designsysteem zorgt ervoor dat merken er overal hetzelfde uitzien en aanvoelen. Of je nu een app opent, een website bezoekt of een intern dashboard gebruikt. Het verbindt strategie, design en technologie, zodat teams sneller werken, merken consistent worden en innovatie niet vastloopt in chaos. Fabrique en Eidra helpen organisaties zulke systemen op te zetten en te onderhouden. In dit gesprek met Sander Vroege en Matthijs Klinkert gaat het over wat een designsysteem daadwerkelijk doet, wanneer het relevant wordt en hoe je het succesvol invoert.


Gast
Matthijs Klinkert
Strateeg / Partner in Eidra, Fabrique

Matthijs Klinkert studeerde af aan de TU Delft (Industrieel Ontwerpen). Vanaf 2003 is Matthijs verbonden aan strategisch ontwerpbureau Fabrique. Vanaf 2016 tot 2025 was Matthijs algemeen directeur van Fabrique. Onder zijn leiding werd Fabrique onderdeel van het Zweedse Eidra Consulting. Sinds 2025 is Matthijs onderdeel van het management team van Eidra Benelux en werkt hij als design strateeg voor key accounts van de groep.


Gast
Sander Vroege
Senior Experience Designer, Fabrique

Sander is Senior Designer bij Fabrique, met een achtergrond in UX en een specialisatie in Design Systems. Hij leidde projecten voor merken als Scania, HEMA, Etos en Greenchoice, altijd met focus op het verbinden van bedrijfsdoelen met de echte behoeften van gebruikers.


Host
John Meulemans
Host, Emerce

John startte in 2010 één van de eerste influencer marketing agencies waar hij succesvol was met award-winning werk op zowel creativiteit als effectiviteit. Sinds 2024 is hij partner bij Hibou, PR & Influencer agency. Hier geeft hij leiding aan de innovatiehub. en focust hij zich op de ontwikkeling van Digital Humans voor merken en organisaties. Als spreker is hij vaak te vinden op congressen, en natuurlijk als host voor Emerce TV.


Over de collection

De agency cases van november

In deze collectie bundelen we de beste cases van diverse agencies. Er wordt in detail gekeken naar hoe deze cases tot stand kwamen. Zowel hoogte- als dieptepunten worden gedeeld. En de cijfers en statistieken achter de campagne.
4 video's
9 sprekers

Gerelateerde artikelen