
Merkbekendheid verzilveren in commercieel succes met programmatic

In deze video bespreken Frank Beke en Niek Oerlemans de uitdagingen en kansen die bedrijven tegenkomen bij de overgang van een traditionele naar een digitale organisatie.
Ze focussen op de samenwerking met Vandemoortele, waar De Nieuwe Zaak helpt bij de digitale transformatie. Met behulp van een volwassenheidsmodel en digitale experts begeleidt De Nieuwe Zaak Vandemoortele in het efficiënter inzetten van hun marketingbudget door voortdurend te experimenteren met programmatic media. Door de integratie van upper-funnel marketing, zoals social media, met de onderkant, zoals zoekmachine-advertenties (SEA), weten ze een toegenomen merkbekendheid om te zetten in tastbare resultaten.
De samenwerking heeft geleid tot concrete resultaten: een verbetering van veertig procent in sessies en conversies, en een verdubbeling van het aantal online sessies door structurele optimalisatie van de organische vindbaarheid.
Ook heeft een inspiratiesessie over innovaties in digitale marketing het kennisniveau binnen Vandemoortele verder verhoogd, waardoor het bedrijf nog beter is voorbereid op toekomstige ontwikkelingen.

Frank Beke
Frank Beke helpt als data scientist bedrijven om maximale waarde te halen uit hun klantdata. In 2018 is Frank gepromoveerd aan de Rijksuniversiteit Groningen door te bewijzen dat consumenten data verzameling accepteren in ruil voor betere dienstverlening. Door data te analyseren helpt hij tegenwoordig bedrijven om nog beter aan te kunnen sluiten op de behoeften van de klant.

Niek Oerlemans
Niek is als digital marketing en media lead bij Vandemoortele Nederland verantwoordelijk voor de complete online klantervaring, en het versterken van de merkpositionering van zowel de B2B als B2C merken. Daarnaast wordt er stevig gebouwd aan het professionaliseren en digitaliseren van de klantcontactstrategie, met als doel het inspireren van, en langdurige relaties opbouwen met foodservice professionals.

Tomas Hesseling
Tomas Hesseling is een ervaren freelancer en strategisch adviseur met meer dan 15 jaar expertise in digitaal en e-commerce. Als mede-oprichter van ShopWorks, nu Strix Nederland, vergaarde hij diepgaande kennis van e-commerceplatforms en het technische landschap. Met zijn rijke ervaring biedt hij waardevol advies aan bedrijven die willen groeien in de dynamische e-commercemarkt. Tomas staat bekend om zijn deskundigheid en inzicht in de voortdurend veranderende wereld van e-commerce. Tomas is een host voor Emerce TV.
Uitgelichte video's

Digitale marketing bij KLM: de evolutie en integratie van AI


De nieuwe merkcampagne van het Rijksmuseum: 800 jaar Nederlandse geschiedenis digitaal verteld


Hunkemöller brengt digitale marketing en retail samen

Nieuwe insights
SXSW met Nina Jankowicz: ‘The best antidote to hate is joy’GenAI is de toekomst, maar bedrijven missen vaak een strategieHoe conversiegerichte designtrucs je klantrelatie kunnen ondermijnenVan streek naar supermarktschap: zo digitaliseer je lokale handelRoyal Coster Diamonds: van rijke merkgeschiedenis naar premium online belevingGerelateerde artikelen


Emerce Retailmediarapport 2025

Verslag van Hero Conf 2025 Brighton: waarom SEA alleen niet meer volstaat
