Broederliefde, Xavi Simons en Clarence Seedorf gezicht in nieuwe campagne van Thuisbezorgd.nl
Voetbal speelt zich allang niet meer alleen op het veld af. In aanloop naar de UEFA Champions League-finale brengen Xavi Simons, Clarence Seedorf en Broederliefde de energie van matchday tot leven in een nieuw trainingspak, ontwikkeld in samenwerking met Filling Pieces en Thuisbezorgd.nl. Het ontwerp vangt de sfeer van Europese voetbalavonden, van de tunnel tot de tribune en de straat.
Het Amsterdamse label Filling Pieces vertaalt die cultuur naar een eigentijdse esthetiek. Het trainingspak, uitgevoerd in houtskoolgrijs en latte met subtiele oranje accenten, combineert klassieke voetbal invloeden met een moderne silhouet. Gepersonaliseerde details, zoals initialen en rugnummers, geven het ontwerp een persoonlijk karakter en verwijzen naar de spelers die het dragen. Het trainingspak is al decennialang onderdeel van de visuele identiteit van voetbal. Van de iconische looks van Franz Beckenbauer tot de hedendaagse tunnelfits van een nieuwe generatie spelers: wat ooit functioneel was, is uitgegroeid tot een stijlstatement dat zowel op als buiten het veld betekenis draagt.
Clarence Seedorf: “Voetbal gaat al sinds jaar en dag over meer dan wat er op het veld gebeurt. Het gaat over mentaliteit, identiteit en de reis die je vormt als persoon. Het trainingspak was altijd een symbool van verbondenheid. Dat gevoel is gebleven, alleen de manier waarop we het uitdragen verandert met elke generatie.”
Broederliefde vormt rondom de Champions League de schakel tussen muziek, voetbal en community. Met Matchday geven zij een eigen stem aan de beleving van het spel. Dichtbij spelers, maar altijd geworteld in de cultuur eromheen. In aanloop naar de finale brengen zij die werelden samen in een speciale aflevering waarin stijl, spel en persoonlijkheid samenkomen. In de aflevering van 6 mei komt het trainingspak terug en blikken ze terug op de shoot in Londen met Xavi Simons en Clarence Seedorf.
Broederliefde: “Voetbal, muziek en fashion hebben alle drie de kracht om mensen samen te brengen. De gedeelde energie van fans, cultuur en herinneringen die mensen samen beleven, is groter dan een individu. Deze campagne draait voor ons om het samenbrengen van die werelden tot iets wat ver buiten het veld terug te zien is. Van in het stadion tot thuis op de bank.”
Fashion op en buiten het veld
Guillaume Philibert, oprichter van Filling Pieces: “Voetbal en mode zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden, net zoals we dat bij andere grote sporten zien. Voor deze samenwerking wilden we iets maken dat de sfeer van een speeldag ademt. Een design waarmee je zowel op de tribune als op straat kunt dragen.”
Het trainingspak is exclusief ontwikkeld in het kader van de Champions League en onderstreept hoe voetbal, mode en muziek steeds meer in elkaar overlopen. Het is hiermee ook een waardige opvolger van de bijzondere exclusieve 90’s retro voetbalcollectie die vorig jaar werd gelanceerd met voetbalicoon Edgar Davids, Daily Paper-ontwerper Abderrahmane Trabsini en juwelier TROPHY BY GASSAN.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.