In 2005 lanceerde iBOOD zijn allereerste dagdeal: een Apple iPod. Daarmee begon een vernieuwend e-commerceconcept in Europa. Het model, waarbij dagelijks om middernacht één A-merk product tegen de laagste prijs online beschikbaar kwam, groeide uit tot een succesformule.
In 2007 introduceerde het bedrijf de inmiddels bekende iBOOD Hunt, een actiedag waarop in korte tijd honderden deals tegelijk live gaan. Een concept dat nog steeds honderdduizenden koopjesjagers tegelijk naar het platform trekt om hun slag te slaan.
Inmiddels is het bedrijf de grootste dealsite van Nederland. Alle deals zijn altijd minimaal 20% goedkoper dan de adviesprijs, met uitschieters tot wel 70%.
Van pionier tot Europese speler
Sinds de oprichting heeft iBOOD zich ontwikkeld van dagdealpionier tot gevestigde naam in de Europese e-commerce. Het aanbod van consumentenelektronica is de afgelopen jaren onder andere verbreed met de productcategorieën: huishoudelijk, wonen, doe het zelf, fashion en sport & outdoor.
iBOOD is vandaag actief in landen als Duitsland, Oostenrijk, België, Polen en Frankrijk. In totaal bestelden 1,8 miljoen unieke klanten meer dan 13 miljoen producten via het platform, met een gezamenlijke productwaarde van ruim 1 miljard euro.
Community als fundament
Naast de voortdurende innovatie van het populaire dagdeal-concept en de samenwerkingen met gerenommeerde A-merken, is de actieve community van iBOOD een belangrijk onderdeel van het succes. Via het productforum delen koopjesjagers hun ervaringen met elkaar en krijgen zij direct antwoord van productexperts. Dit heeft geleid tot een opmerkelijke loyaliteit vertelt medeoprichter Jöran Prinssen trots: “Zelfs van de eerste gebruikers uit 2005, keert één op de zes jaarlijks terug op het platform voor een nieuwe dagdeal.”
De band die iBOOD met zijn klanten heeft opgebouwd ziet Prinssen als kers op de taart; “Dat trouwe klanten ons al vijftien keer tot ‘Website van het Jaar’ in de categorie Voordeel hebben gekozen, zien wij als de ultieme bevestiging van het succes.”
Terug naar de roots
In 2015 nam MediaMarkt een meerderheidsbelang in iBOOD, maar vier jaar later kocht het bedrijf zichzelf samen met investeerder Walvis weer terug via een management buy-out. “De buy-out in 2019 was voor ons een belangrijk keerpunt,” vertelt Prinssen. “We kunnen sindsdien weer onze eigen koers varen, sneller innoveren en nieuwe markten verkennen. Het heeft ons teruggebracht naar de ondernemersgeest waarmee we ooit begonnen zijn.”
Na twintig jaar blijft de missie van het e-commerce platform ongewijzigd: een breed publiek elke dag verrassen met dagdeals van A-merken. Het bedrijf ziet volop groeikansen en gaat vol vertrouwen de komende twintig jaar tegemoet. “We streven ernaar dat zoveel mogelijk mensen iBOOD als hun startpunt gebruiken: eerst kijken of het bij ons in de aanbieding is, daarna pas kopen.” besluit Prinssen.