Nederlandse en Duitse voetbalfans strijden in online Interland van Volkswagen

Van 1 juni tot 12 juni kunnen échte Nederlanders en échte Duitsers het tegen elkaar op nemen in een live penalty shoot-out op Facebook en via mobiele apps. De winnaar neemt, naast de eer, een Volkswagen up! in landskleuren kleuren mee naar huis.
Campagne in Nederland en Duitsland
Volkswagen beschikt over een unieke positie: een Duits merk dat typisch Nederlands aanvoelt. Daarom bedacht en ontwikkelde ACHTUNG! Das Interland, een wedstrijd die de fans van Volkswagen Nederland op Facebook aanmoedigt het op te nemen tegen fans van Volkswagen Duitsland en omgekeerd. Het is voor het eerst dat een internationaal merk de fans uit verschillende landen op deze wijze activeert. Behalve een Facebook-app zijn er ook apps ontwikkeld voor iOS en Android toestellen, in Nederlandse en Duitse varianten.
Versla Duitsers met eigen wapens
Elke score wordt beloond met unieke celebration video’s waarin typisch Duitse objecten op een komische, onconventionele manier worden gebruikt. Voor iedere speler wordt ook bijgehouden hoeveel Duitsers hij tot dan toe heeft ‘ingemaakt’. Maar uiteraard allemaal wel met een knipoog.
Innovatieve technologie voor live-gaming
Voor iedere shoot out wordt een Nederlandse fan live gekoppeld aan een Duitser en omgekeerd. Om de wachttijd voor spelers tot een minimum te beperken werd een aangepast backend ontwikkeld die Facebook gebruikers onderling koppelt maar ook aan spelers op de mobiele apps en vice versa. Speciale socket servers beperken de vertraging die plaatsvindt tot een minimum, waarmee de live-game van Das Interland een performance heeft die vergelijkbaar is met die van bijvoorbeeld het Playstation Network.
Tussenstanden op NS stations
Om ervoor te zorgen dat er altijd evenveel spelers aan beide kanten aanwezig zijn worden alle media real time gemonitord en aangepast. De tussenstand is live te volgen op schermen van Ngage media, op de grote NS stations door heel Nederland.
– De game op Facebook: www.dasInterland.nl
– De game via de App Store: http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=527000918
– De game via Android market: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.nl.volkswagen.dasinterland
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.