Logo Emerce Academy
Digital Marketing E-commerce Conversion & Analytics

Gemini & Google AI

Dagelijks verschijnen nieuwe AI-functies en tools van Google en je hoeft geen AI-expert te zijn om hier voordeel uit te halen. Gemini, Google AI Studio en NotebookLM beloven ondersteuning in analyse, research en contentproductie, maar vragen ook om nieuwe vaardigheden. In deze tweedaagse training staat praktisch werken centraal: hoe passen deze tools in bestaande werkprocessen en wat leveren ze concreet op? Deelnemers werken met eigen voorbeelden en nemen direct toepasbare werkwijzen mee naar huis.
Gebruik Gemini gericht voor tekst, data en beeld
Bouw gespecialiseerde AI-assistenten in Google AI Studio, zonder programmeren
Laat AI werken op je eigen bronnen en voorkom onbetrouwbare output
Voor wie is deze training?

Deze training richt zich op professionals die werken met informatie, analyse of content en willen begrijpen wat Gemini en andere Google AI-tools in de praktijk betekenen. Technische kennis is niet vereist; een Google-account is genoeg. De training vraagt om actieve deelname: oefenen, testen en toepassen tijdens de sessies staan centraal.

Type
Deep dive
Docent
Felipe Wesbonk
Locatie
Online classroom
Datum
26 maart en 2 april 2026
Tijd
09:30 - 13:30 uur

Omschrijving

In deze tweedaagse training werk je praktisch met Gemini, Google AI Studio en NotebookLM. Je ontdekt wat Gemini anders maakt dan andere AI-tools en formuleert gerichte prompts om consistente output te krijgen. Je gebruikt NotebookLM als vaste kennis- en contentbasis en voorkomt zo losse documenten en versnipperde informatie. 

In Google AI Studio bouw je eenvoudige AI-tools en workflows voor terugkerende taken. Alles pas je direct toe met vaste werkwijzen die je na de training blijft gebruiken. Tussen dag één en dag twee voer je een praktijkopdracht uit in je eigen werkomgeving.

Tijdens deze training

Dag 1 - Fundament en directe productiviteit

Op de eerste dag leer je effectiever prompten in Gemini en ontdek je hoe je de tool inzet voor content, analyse en brainstorms. Je werkt met NotebookLM als centrale kennisbasis en leert informatie gestructureerd vast te leggen en herbruikbaar te maken. Aan het einde van de dag formuleer je een praktijkopdracht die je tussen dag één en dag twee uitvoert in je eigen werkomgeving.

Dag 2 - Structuur, automatisering en opschaling

De tweede dag start met het bespreken en aanscherpen van je praktijkopdracht. Daarna werk je in Google AI Studio en leer je hoe je van een prompt een werkende tool maakt. Je bouwt mini-tools en vaste workflows voor terugkerende taken, zodat je de inzet van AI in je dagelijkse werk kunt opschalen en structureren.

Resultaten

Na deze training kun je:
Gemini productiever inzetten in je dagelijkse werk
Gerichte promptstructuren gebruiken om tijd te besparen
NotebookLM inzetten als centrale kennis- en contentbasis
Terugkerende taken versnellen met Google AI Studio
AI structureel toepassen in je werkprocessen

Trainer

Felipe Wesbonk
Felipe Wesbonk

Felipe Wesbonk is AI-implementatiepartner voor het MKB, trainer en spreker. Sinds 2023 ligt zijn volledige focus op het praktisch toepassen van AI binnen marketing/sales, operations en HR, met als doel productiviteit te verhogen en besluitvorming te ondersteunen door structurele inzet van AI in het dagelijks werk. Hij heeft 26 jaar ervaring in digital marketing, met een specialisatie in Google Analytics en conversie-optimalisatie. Al 12 jaar is hij actief als trainer.

Zijn kennis van AI is opgebouwd in de praktijk en verdiept via gespecialiseerde opleidingen en masterclasses in de Verenigde Staten. Hierdoor blijft hij nauw aangesloten op internationale ontwikkelingen en vertaalt hij deze naar werkbare toepassingen voor organisaties. Felipe combineert AI-expertise met een achtergrond in NLP (Neuro Linguïstisch Programmeren). Hierdoor weet hij teams niet alleen te inspireren, maar ook daadwerkelijk in beweging te krijgen.

Met scherpte, empathie en energie coacht en traint hij professionals die AI slimmer en efficiënter willen inzetten. Hij helpt organisaties om AI concreet te integreren in processen die zorgen voor groei en meer werkplezier, altijd met oog voor de mens én resultaat.

Andere trainingen in Digital Marketing
Gemini & Google AI
Dagelijks verschijnen nieuwe AI-functies en tools van Google en je hoeft geen AI-expert te zijn om hier voordeel uit te halen. Gemini, Google AI Studio en NotebookLM beloven ondersteuning in analyse, research en contentproductie, maar vragen ook om nieuwe vaardigheden. In deze tweedaagse training staat praktisch werken centraal: hoe passen deze tools in bestaande werkprocessen en wat leveren ze concreet op? Deelnemers werken met eigen voorbeelden en nemen direct toepasbare werkwijzen mee naar huis.
GEO voor E-commerce
Het koopproces is verschoven. Consumenten zoeken minder en stellen vaker vragen. Een taalmodel geeft direct een samenvatting, een vergelijking en een aanbeveling, vaak op één scherm. Bezoek aan meerdere websites blijft uit. Zonder dat jij ziet wat er gebeurt.

De klant vergelijkt je merk met concurrenten in een AI-antwoord. Hij vormt daar zijn beeld. Hij kiest daar wie hij vertrouwt. Pas daarna komt hij, soms, op een webshop terecht. Voor e-commerce betekent dit dat je grip verliest als je blijft denken in SEO en traffic. Het gaat niet meer om gevonden worden. Het gaat om genoemd worden.

Die aanpak staat bekend als GEO: gericht zijn op hoe Large Language Models informatie selecteren en presenteren. Het bepaalt welke aanbieders zichtbaar blijven op het moment dat de aankoopbeslissing ontstaat.
Growth Marketing
Hoe kun je als marketeer structureel groei realiseren zonder alleen te leunen op kanalen, campagnes of losse tactieken? Hoe werkt experiment gedreven marketing in de praktijk? En hoe ontwikkel je een echte growth mindset binnen je organisatie?

Tijdens deze kennissessie ontdek je hoe je met de Growth Marketing methodiek sneller, slimmer en duurzaam kunt groeien.
Bekijk meer

Veelgestelde vragen

Hoe ontvang ik de factuur?
De factuur wordt na aanmelding per e-mail verstuurd.
Kan ik een optie nemen op een training?
Dat is mogelijk. Stuur hiervoor een mail naar academy@emerce.nl en wij houden een plekje voor je vrij.  
Kan ik me voor meerdere trainingen aanmelden?
Ja dit kan. Stuur een mail naar academy@emerce.nl met de aanvraag voor de verschillende trainingen die je wilt volgen.
Kan ik mijn inschrijving annuleren?
Ja, dat kan tot een maand voor aanvang van de opleiding zonder dat er kosten in rekening worden gebracht. Voor annuleringen gelden de algemene voorwaarden.
Komen er nog nieuwe data online?
We plannen de trainingen extra in bij voldoende animo. Zo kun je als je op een eerdere datum niet beschikbaar was toch aansluiten.

Heb je een vraag?

Heb je een vraag over Emerce Academy of ben je benieuwd naar de mogelijkheden voor je organisatie? We helpen je graag verder!

Contact Persoon
Bobbie Ann van Baal Product Manager