Deel dit artikel
-

Start-up hoopt op miljoenenpubliek door OpenSocial

De Nederlandse start-up Wiseline hoopt met de ontwikkeling van een nieuwe widget miljoenen internetgebruikers te bereiken. Met de komst van Googles platform OpenSocial is het mogelijk om met een widget toegang te krijgen tot meerdere sociale netwerken.

Met WiseLine kan de gebruiker laten zien wie hij of zij is, door middel van een levensgrafiek. In één oogopslag zijn de hoogte- en dieptepunten van een leven zichtbaar. In de nacht van vrijdag op zaterdag wordt de widget gelanceerd in Nederland.

Ontwikkelaars hoeven zich niet meer af te vragen op welk platform ze hun widgets aan moeten bieden. Via het door Google geïnitieerde platform OpenSocial krijgen ze direct toegang tot 100 miljoen gebruikers en de diverse profielensites, waaronder Hyves en bijvoorbeeld LinkedIn.

Verwacht wordt dat nieuwe bedrijven opgericht zullen worden om deze markt te bedienen met widgets, de kleine programma’s die iemand op zijn profielpagina kan installeren. Wiseline is zo’n bedrijf en wil zijn widget wereldwijd gaan uitrollen. Volgens de oprichters Hans Hoornstra en Philippe Theunissen is het idee makkelijk te kopiëren en niet te patenteren. Het bedrijf verwacht dat ‘copy cats’ hun concept zullen overnemen. Met de wereldwijde uitrol hopen ze een voorsprong op te bouwen.

De oprichters denken dat het idee naadloos aanslaat omdat gebruikers hun online identiteit kunnen vormgeven. Volgens de start-up is ‘self expression’ de belangrijkste motor van sociale netwerken.

De internationale uitrol begint in de Verenigde Staten. Met het concept wil Wiseline ook de eerste zijn op de grootste Europese markten, India, Zuid-Korea en China.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond