Ether: telefonische Ebay voor diensten en content

Met de nieuwe Amerikaanse site Ether kunnen internetters betaald krijgen voor het beantwoorden van telefoontjes van andere bezoekers van de site. Ether moet een soort Ebay voor telefonische diensten en digitale content worden. Betalingen verlopen via speciale telefoonnummers waarvan Ether-leden zelf het minuuttarief kunnen vaststellen.
Het woensdag gestartte Ether werkt met het pay-per-call-systeem van Ingenio. Door het telefonische betaalsysteem, waarbij alle gebruikers van de site zelf gratis een eigen betaalnummer krijgen, wordt het verkopen van telefonische diensten of digitale content ook mogelijk voor gewone internetters.
Aanbieders van een bepaalde expertise kunnen hun diensten op de site van Ether aanbieden via telefoon of in de vorm van een e-mail of digitale bestanden. Kopers kunnen betalen door naar het speciaal aangemaakte Ether-nummer van de verkoper te bellen. Als het gaat om een betaling voor het beantwoorden van vragen schakelt het Ether-nummer door naar het echte telefoonnummer van de verkoper. Die gebelde hoort eerst hoeveel geld hij kan verdienen als hij opneemt. Gebelden kunnen ook gesprekken weigeren, of er voor kiezen tegen hetzelfde tarief binnen drie uur teruggebeld te worden.
Ether vraagt vijftien procent van het minuut- en uur-tarief dat Ether-leden zelf kunnen instellen. Ook kunnen ze aangeven op welke tijden ze bereikbaar willen zijn voor Ether-klanten en de minuut- of uurtarieven voor hun telefonische diensten per dag verschillend instellen. Gesprekken in het weekend zouden dan bijvoorbeeld duurder te maken zijn dan gesprekken op weekdagen.
Ether stelt internetters ook in staat zelf digitale content te verkopen. Een koper kan alleen digitale content – bijvoorbeeld teksten, foto's of filmpjes – zien als hij met creditcard heeft betaald of een telefoontje naar een Ether-nummer heeft gepleegd. De betaalde content kunnen internetters ook per e-mail versturen of in de vorm van een link.
Ether hoopt onder meer dat webloggers met een bepaalde specialisatie betaald willen krijgen voor het beantwoorden van vragen per telefoon. Webloggers kunnen hun Ether-nummer dan op hun site zetten om zo een centje bij te verdienen.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond