Tienduizend internetabonnees voor Volkskrant

De digitale editie van de Volkskrant heeft na een jaar, met 10.000 betalende lezers, het verlies opgevangen van de 4.717 papieren abonnees die weggelopen waren in het vierde kwartaal van vorig jaar. Dat heeft het dagblad bekendgemaakt naar aanleiding van de gepubliceerde oplagecijfers van de kranten eerder deze week.
Het internet-abonnement (met de zaterdagkrant in print als extraatje) kost 150 euro per jaar, de gewone krant 244. De weglopende papieren lezers kosten de krant dus 707.550 euro, terwijl de grotere digitale aanwas 1,5 miljoen euro oplevert.
Dinsdag maakte het HOI, het instituut voor media auditing, ook de oplage van alle papieren kranten in Nederland bekend. Daaruit bleek dat de oplage van de Volkskrant in het vierde kwartaal van 2004 opnieuw is gedaald.
De internetabonnementsvorm sluit volgens de Volkskrant goed aan bij het gebruikspatroon van veel jongere lezers. Het aantal betalende lezers spreekt onderzoeken tegen, waarin wordt beweerd dat krantenlezers het niet prettig vinden om de krant van een beeldscherm te lezen.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
4 Reacties
Onno Makor
"Het aantal betalende lezers spreekt onderzoeken tegen, waarin wordt beweerd dat krantenlezers het niet prettig vinden om de krant van een beeldscherm te lezen."Disraeli zei het al: There are three kinds of lies – lies, damned lies and statistics. Nogal wiedes dat uit onderzoek blijkt dat *krantenlezers* de krant niet van het beeldscherm willen lezen. Maar we hebben hier kennelijk niet te maken met krantenlezers, maar internetters, de jongere lezersgroep: schermlezers. Deze resultaten spreken het onderzoek dus niet zozeer tegen, maar vullen het eerder aan.
Tim de Vrind
1 kanttekening wil ik hier graag bij plaatsen. Voor deze online variant bestond er bij de Volkskrant GEEN zaterdagabonnement. In combinatie met de online versie nu dus wel. In hoeverre kiest het gros van de abonnees voor hun bezorgde krantje op zaterdag? Ik durf te wedden dat het aantal gebruikers van deze dienst veel lager ligt!
Ben v/d Wetering
Het argument dat (jonge) internetters graag een digitale krant nemen geloof ik niet. Volgens mij zijn het voornamelijk mensen voor wie de papieren versie niet beschikbaar is (in het buitenland), mensen die voor hun werk moeten weten wat er in de krant staat, en mensen die moeite hebben om afscheid te nemen van de krant, maar het iig niet de 244 euro meer waard vinden. Moderne internetters, jong en oud, die internet echt intensief gebruiken stellen namelijk helemaal geen prijs op de mediavorm "krant". Die vorm past niet bij het medium en maakt totaal geen gebruik van de mogelijkheden van het medium. Ik zie de digitale editie dan ook meer als een laatste stuiptrekking dan als de toekomst van de krant. Ik voorspel dan ook dat a) een heleboel van die abonnementen niet verlengd zullen worden, en b) dat de aanwas van digitale abonnees snel gaat afnemen. Binnen drie jaar zal de digitale oplage alweer dalen (tenzij men in de tussentijd een vernieuwende vorm heeft gevonden).
Kasper Katje
Is dit nu non-nieuws, misleiding of je beter voor doen dan je bent (het doet)? Met 1 jaar digitaal het verlies van het 4e kwartaal in print opvangen…en de eerste 3 kwartalen dan? Zo kan iedereen met positieve cijfers naar buiten komen.