Deel dit artikel
-

Chipverkoop wederom gegroeid

Fabrikanten van halfgeleiders (chips) hebben in de maand augustus wederom meer omzet behaald. Het is de zesde achteropeenvolgende maand dat de omzet wereldwijd groeide, aldus branchevereniging SIA.

De Semiconductor Industry Association (SIA) signaleerde een toename in omzet van 4 procent over de maand augustus . Er ging voor 13,4 miljard dollar om in de markt voor halfgeleiders in die maand. In vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder was er sprake van een toename van 12,5 procent.

"Met uitzondering van het topjaar 2000, is dit de grootste maandelijkse groei die we in de maand augustus hebben gezien sinds het jaar 1990", aldus president George Scalise van SIA. De grootste groei werd genoteerd in Azie-Pacific, waar er een toename was van 6,4 procent (tegenover voorgaande maand), in Japan was er een groei van 1,6 procent, in Europa 3,8 procent en in de Verenigde Staten 2,5 procent.

Volgens SIA geven de cijfers aan dat er meer vraag is naar computers, als gevolg van de start van het schooljaar, en draadloze apparatuur. Ook grotere vraag naar consumentenelektronica, zoals dvd-spelers en digitale camera's, droeg bij aan de groei.

Over het derde kwartaal was SIA vorige maand al optimistisch, het verwacht een grotere toename in omzet dan de 5,9 procent waar het eerder over sprak.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond