Pro Active: Europees Internetgebruik moet inhaalslag op VS nog maken

Internetgebruik in Europa heeft nog niet de verwachte inhaalactie op de VS gemaakt, zo concludeert Pro Active International uit een telefonisch onderzoek in september. Van alle personen van 15 jaar en ouder is in de USA 53 procent de afgelopen 14 dagen online geweest, terwijl dat in Europa nog maar 27 procent is.
Opmerkelijk vindt Pro Acive de grote verschillen in internetgebruik naar sociale klassen en naar leeftijdscategorie, zowel in Europa als in de VS. Het onderzoek is uitgevoerd onder 20.000 mensen in 18 Europese landen en in Amerika.
Liesbeth Hop, directeur Pro Active International: "In de VS is inmiddels waarneembaar dat de verschillen naar sociale klasse en leeftijd verminderen. De grote groeicijfers zien we vooral in de groepen die in gebruik tot op heden achterbleven. Het feit dat bij bepaalde groepen het gebruik van internet al ruim boven de 80 procent ligt, geeft aan dat in principe dit percentage van 80 procent voor alle groepen op den duur mag worden verwacht."
Ook blijkt in de VS het verschil in Internetgebruik tussen mannen en vrouwen heel klein te zijn (respectievelijk 55 procent en 52 procent), terwijl dat verschil in Europa nog veel groter is (34 procent en 20 procent). Europa loopt qua gebruik duidelijk achter op de VS, zegt Pro Active.
Overige bevindingen van Pro Active:
– In de VS is 82 procent van de mensen uit de hoogste sociale klasse in de afgelopen 14 dagen online geweest, in Europa 51 procent. Onder de laagste sociale klasse is het internetgebruik in de VS slechts 26 procent en in Europa 7 procent.
– In het Noorden van Europa (met Zweden als nummer 1) liggen de gebruikscijfers enigszins in de buurt van de USA. In de Groot-Brittanie, Duitsland (althans het voormalige West-Duitsland) en Nederland ligt het gebruik op circa 2/3e van de VS. In de zuidelijke landen (Frankrijk, Spanje en Italië) ligt het gebruik van internet op minder dan 1/3e van de VS.
– Van personen tussen de 55 en 64 jaar is in de USA al 44 procent de laatste 14 dagen online geweest, terwijl dat in Europa12 procent is. Boven de 65 jaar ligt het percentage in de VS al op 24 procent, terwijl dat in Europa slechts 3 procent is.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond