Deel dit artikel
-

Adverteerders twijfelen over Reclameopuwauto.nl

Rijden met reclame op de auto. Niet iedereen wil het, maar volgens Reclameopuwauto.nl hebben zich in drie maanden tijd honderdvijftig liefhebbers aangemeld. Adverteerders zijn nog wel kopschuw.

Reclameopuwauto.nl is een initiatief van het bedrijf EVC , dat zich heeft gespecialiseerd op het gebied van 'kennismanagement en websolutions'. Binnen EVC ontstond het idee voor het online verhandelen van reclameruimte op auto's, vertelt initiatiefnemer Danny Peters, marketingmanager bij EVC. "Reclameopuwauto.nl is nu onderdeel van ons bedrijf, er is geen aparte BV opgericht. Er werken nu drie mensen."

Drie maanden geleden ging de site van start. Een persbericht maakte gisteren melding van een "groot succes". Maar hoeveel mensen zich hebben aangemeld voor het tegen betaling laten beplakken van de eigen auto werd niet vermeld. "Het zijn er honderdvijftig", zegt Peters. Zij staan in een database vermeld, met type auto en adresgegevens. De bedoeling is dat adverteerders via het aangeven van voorkeuren op de site kunnen zoeken binnen deze database. "Aan deze mogelijkheid werken we momenteel nog", zegt Peters. "Op korte termijn zal dit mogelijk worden."

Adverteerders staan nog niet in de rij, zo blijkt. "Er heeft zich nog geen enkele adverteerder aangemeld", zegt Peters. "De bedoeling is dat we eerst een omvangrijke database aanmaken, vervolgens de zoekmethode toevoegen en pas dan adverteerders proberen te werven." Gesprekken met kandidaten zijn echter al gaande, en er blijkt een belangrijk struikelblok te zijn. Hoewel Reclameopuwauto.nl de bedoeling heeft om zaken online af te handelen, vinden adverteerders het ook lastig om ook online te bepalen wie er met hun naam op de auto gaat rondrijden. Peters: "De reactie is: ik ken die persoon niet. Straks rijdt hij door rood en haalt hij rechts in, terwijl mijn naam op de auto staat." Reclameopuwauto.nl heeft besloten om kennismakingsgesprekken te arrangeren.

Wat gaan de deelnemers verdienen met het maken van reclame? Peters: "Voor het aanbrengen van een kleine advertentie achterop de auto, met een omvang van twintig bij tien centimeter of dertig bij twintig centimeter krijgt iemand 25 á 30 gulden per maand. Reclame op de zijkant van de auto levert tussen de 80 en 120 gulden per maand op." Hoe hoog de vergoeding uitvalt hangt af van de adverteerder. Reclameopuwauto.nl krijgt een commissie voor het aanleveren van de autorijder, variërend van 75 tot 100 gulden.

Deel dit bericht

17 Reacties

arnold

Op zich leuk maar niks nieuws onder de zon. kan mij herinneren dat een dergelijk iets drie jaar geleden ook al kon.

marius

Dit meen ik mij ook te herinneren. Nu zou ik als adverteerder niets echt enthousiast worden. Zonder te willen generaliseren, vrees ik voor het type aangemelde automobilist met het daarbij behorende rijgedrag. Wellicht heb ik het hiermee mis en is 70+ ook in de markt om groot MERK X op hun auto rond te rijden (heeft men i.i.g. voldoende tijd om de boodschap te lezen).

mark molenaar

Voor adverteerders erg interessant mits:- de auto's vele uren per maand op de weg rijden of staan(file) (hoe controleer je dit? kilometerstand?)- je het nu doet, nu zal het nog ontzettend opvallen (als eerste adverteerder krijg je veel free publicity)- je voor de filegebieden een direct response mogelijkheid biedt (pizzeria's bv. je bent al te laat door file, wil niet meer koken, dus bestel je een pizza vanuit de auto)- er een reeel prijsniveau ontstaat (ik kan de waarde van dergelijke advertenties nog niet inschatten, ik heb het idee dat de genoemde tarieven voor een first mover wel interessant zijn)- de uiting op de auto geplaatst blijft (hoe controleer je dit?) Mag ik mijn auto ook helemaal volplakken? Dan bestel ik namelijk een leuke Porsche! p.s. Notoire hardrijders kunnen overigens met een uiting van een radardetector-fabrikant gaan rijden 😉

Piet

Taxi's in Amsterdam rijden al langer met reclame op hun zijkanten. Laatst zag ik een taxi met een fikse deuk in de passagiersdeur. Bacardi adverteerde op die deur, met een tekst in de strekking van 'glaasje op? laat je rijden'…

Danny Peters

Beste Arnold, U heeft helemaal gelijk wanneer u zegt dat adverteerders niet zeker kunnen zijn bij wie ze adverteren. Echter, in de vragenlijst geeft de particulier een compleet beeld van zichzelf, de auto en het gebruik van de auto. Daar kan een adverteerder, een bedrijf, uit opmaken wie er in de auto rijdt en hoe er mee gereden wordt. Een persoonlijke ontmoeting is noodzakelijk om het bedrijf een "definitief" beeld te geven van de particulier die reclame gaat rijden. De vragenlijst is hier een aanzet toe. In de vragenlijst staan ook een geboortedatum en een provincie. Een bedrijf zoekt straks dus op leeftijd en op provincie. Daarnaast kan er ook nog op kleur van de auto en het bouwjaar gezocht worden. Het bedrijf krijgt dan bijvoorbeeld: – x mensen tussen de 24 en 30 jaar uit Brabant, met een zwarte auto die niet ouder is dan 5 jaar. Interessant? Dacht het wel.

Freddy.H

Interessant? Ik dacht het niet! Als ik nu al zie hoe bezopen sommige mensen met bedrijfswagens met reclame omgaan dan zou ik daar nimmer mee geassocieerd willen worden. Deze mensen hebben nog iets van een band met het bedrijf waarvoor ze werken, en zelfs dan is hem moeilijk je te gedragen. Ook ik wil niet generaliseren maar als bedrijf zou ik dus nooit een wildvreemde met mijn reclame in het rondt laten rijden.

Danny Peters

Beste Freddy H., We zien steeds vaker dat bedrijven nummers op hun bedrijfswagens zetten. Ook stickers met: "Hoe rijd ik?" en dan een telefoonnummer erbij. De particulieren die reclame (willen) rijden worden gescreend. Zowel op basis van een vragenlijst als op basis van een persoonlijke ontmoeting.Daarnaast blijft het hun eigen auto, daar zijn ze zuiniger mee dan mensen met een bedrijfsauto. Toch? Als bedrijf is het regionaal juist interessant om een particulier met een reclame te laten rondrijden. Meer dan alleen woon-werk-verkeer, meer op parkeerplaatsen zoals bij de supermarkt, meer op parkeerplaatsen bij de sportclub, enz. Wanneer u de particulier kent is dat een heel verschil. Vraag uw vaste klanten eens. Geef ze bijvoorbeeld (meer) korting.

Rutger

Beste Danny, het aanmeldingsformulier doet mij behoorlijk afschrikken, hebben jullie werkelijk al die (gevoelige) informatie nodig om een geschikte adverteerder te vinden voor mijn auto. Stap 4 van het aanmeldingsformulier doet mij eraan herinneren dat mijn polo echt aan vervanging toe is.

Sonja

Ja, ja dit is natuurlijk helemaal niet nieuw.Natuurlijk krijg je het volgende probleem en dat is dat er allemaal mensen met oude auto's zich aanmelden.Lijkt me dat calvinistisch nederland echt niet zijn nieuw gekocht auto in de "uitverkoop"doet.Dus hoe creër je meerwaarde als je moet concurreren met nieuwe(re)taxi's die hetzelfde pakket voordelen aanbieden? Je kan ook geen goede targeting aanbieden omdat je niet weet waar ze rijden(je weet alleen route naar werk,en voetbal enz.) betekent dus automatisch dat je een lagere prijs voor je produkt kan vragen.Om maar niet te spreken over de "eigen bescherming"van de mens om sommige uitingen niet op te pakken. Toch hoop ik dat het goed gaat en wens ik je veel goede accountmanagers toe.

Danny Peters

Beste Sonja, En dat is nu juist gebleken uit onze onderzoeken. Het bewijst zich zelfs met de inschrijvingen. Een vluchtige blik in de database laat zien dat het meerendeel van de auto's meerwaarde hebben (apart, erg groot) en dat er "veel" erg nieuw zijn. Dan praten we over eerste eigenaren met een auto van nog geen drie jaar oud. Dat lijkt me toch aantrekkelijk worden. Nederlanders blijken hun nieuwe auto voor een vergoeding wel degelijk in de uitverkoop te zetten. Uw argument gaat dus niet helemaal op wanneer ik kijk naar de tot nu toe aangemelde particulieren. Daarnaast weten we ook dat de meeste particulieren in de file staan enz. Het pakket mag inderdaad goedkoper zijn dan op een taxi… een particulier is ook sneller blij met een "kleine(re)" vergoeding dan een taxi-bedrijf. Hierdoor is het pakket dus niet hetzelfde. Dat het niet nieuw is is overigens bekend. De reden dat het nooit doorgezet is de drempel die wij met onze database-technieken kunnen weerleggen. Bedankt voor uw succes-wensen

Danny Peters

[qoute]Beste Danny, het aanmeldingsformulier doet mij behoorlijk afschrikken, hebben jullie werkelijk al die (gevoelige) informatie nodig om een geschikte adverteerder te vinden voor mijn auto. Stap 4 van het aanmeldingsformulier doet mij eraan herinneren dat mijn polo echt aan vervanging toe is.[/qoute] U bent niet verplicht alle vragen te beantwoorden. En als het u afschrikt kan ik dat goed begrijpen. Hoe meer vragen u echter beantwoordt, hoe het beeld is dat een bedrijf van u krijgt. Wellicht is er een golfclub geinteresseerd in uw "polo", of een hockeyclub?

taco

"groot succes" 100 gulden maal 150 auto's is 15000 gulden mogelijke omzet. Omdat er nog geen aanbieders zijn moet men voor dat bedrag ook nog 150 ontmoetingen tussen automobilist en adverteerder regelen, tjonge wat een succes. En emerce wijt er een artikel aan.Is dit de kleuter-leuter hoek?

Sonja

Beste Danny, het lijkt me dat jullie beter het businessmodel om kunnen gooien en i.p.v. een eenmalige vergoeding te berekenen; een maandelijks bedrag ontvangen, lijkt me iets beter voor de continuiteit.

Klaas

Hallo, Ik heb de website van reclameopuwauto.nl doorgekeken en is geen mogelijkheid om te zoeken naar auto's. Ik wil graag weten welke auto's zich zoal inschrijven. Waarom kan dit niet bij zo'n concept? Of komt dit nog? Want aan de hoeveelheid aanmeldingen is het net begonnen. Klaas.

Danny Peters

Beste Sonja, Zoals gezegd is reclameopuwauto.nl geen aparte BV of NV. Dat betekent dat EVC produkties BV (www.evc.nl) hier achter zit. Continuiteit is er allang gewaarborgd, anders waren we er niet aan begonnen. Feit blijft dat volgens het businessmodel elke investering zich moet terug verdienen. Advertenties en inschrijvingen leveren geld op. Ook het aanvragen van adresgegevens van particulieren kost het bedrijf straks geld.

Danny Peters

Bedrijven krijgen meer interesse, meer persberichten, de site is uitgebreid en het aantal inschrijvingen groeit nog steeds. Wat is er tegen reclameopuwauto.nl?

D Peters

De tijd heeft het inmiddels getoond, toch geen succes?

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond