Beursgang Facebook duurt nog enkele jaren

Mark Zuckerberg heeft zijn zinnen nog altijd op een beursgang gezet, al zal dit niet in de komende jaren zijn. Een nieuwe kapitaalinjectie, zo benadrukte de CEO van Facebook, is voorlopig niet nodig.
De geruchten die de ronde deden over een nieuwe financieringsronde, leidden ertoe dat de jonge CEO nogmaals wilde benadrukken dat de doelstellingen met het huidige financiele plaatje ook prima rondkomen. Al kon Zuckerberg het niet nalaten daar aan toe te voegen altijd open te staan voor partnerships en investeringen.
Dit liet Zuckerberg weten aan Reuters.
Nu Facebook de grens van 225 miljoen gebruikers heeft doorbroken en eind dit jaar richting de 300 miljoen hoopt te gaan, rijst de vraag wanneer de sociale netwerksite hierin een verzadigingspunt bereikt. Belangrijker nog is de vraag hoe de groei in gebruikers omgezet kan worden in omzetgroei.
Een deel van de groei komt uit de geplaatste advertenties op het netwerk. Onder meer op de Facebook Connect-pagina’s. Een probleem is wel dat de eCPM’s van Facebook laag zijn en niet erg nuttig voor de meeste online uitgevers.
Zuckerberg liet weten dat advertenties het meerendeel van de omzet blijft bepalen. Facebook ligt op schema en verwacht eind dit jaar de sales met 70 procent te hebben verhoogd. Hoeveel omzet Facebook dit jaar verwacht, dat bleef natuurlijk onuitgesproken.
Het sociale network werkt met meer dan 70 procent van de 100 grootste adverteerders in de Verenigde Staten. En met Facebook Connect, waarmee de dienst ook op andere sites beschikbaar komt, kan het bedrijf uiteindelijk, als het aan Zuckerberg ligt, een soort online advertentienetwerk ontwikkelen.
Facebook liet deze week nog weten dat het mogelijk is voor gebruikers om met Gmail-gegevens in te loggen. Hiermee is het bedrijf naast OpenID-verstrekker, ook OpenID-acceptant geworden.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond