Deel dit artikel
-

Kredietcrisis schudt makelaars wakker

Huizen staan langer te koop en er zijn meer prijsverlagingen dan een maand geleden. Door de kredietcrisis beseffen makelaren dat online dienstverlening belangrijker is dan ooit. Huizenverkopers worden minder makkelijk binnengehaald.

"De maand oktober was onze beste verkoopmaand. We denken dat dat aan de kredietcrisis ligt. Housenet is begonnen in 2001, toen ging het economisch ook minder, maar hadden we een vliegende start", aldus Gerben Nijmeijer, directeur van Housenet dat webapplicaties ontwikkelt voor de makelaardij.

Housenet verkocht de laatste maand voornamelijk websites met een content management systeem erbij. Nijmeijer: "Niet eens zoveel nieuwe makelaars, het is vooral een vervangingsmarkt."

Nijmeijer: "De makelaars zijn wakker geschud. Ze zoeken nu naar manieren om meer service te verlenen. De kredietcrisis is hierbij de druppel. Ze hebben het niet makkelijk en dan werkt de kredietcrisis ook nog eens tegen."

Minder huizen in de verkoop

Huizensite Zoekallehuizen bevestigt dat makelaars het moeilijk hebben. Huizenverkopers zetten als gevolg van de kredietcrisis hun huis minder snel te koop. In de maand oktober zijn zeventien procent minder huizen in de verkoop gekomen dan in de maand september.

Zoekallehuizen.nl  is een zoekmachine die dagelijks veel websites van makelaars bezoekt en woningaanbod van particulieren meeneemt. Directeur Gijs den Hollander: "Wij hebben met onze site een uitstekend beeld van de markt. Er is een duidelijke trend dat huizenverkopers bang zijn geworden en hun huis niet meer in de verkoop durven te doen. Uit angst dat het huis niet wordt verkocht, of dat uiteindelijk een te lage prijs wordt verkregen."

De cijfers van Zoekallehuizen tonen verder aan dat er meer dan twee keer zoveel prijsverlagingen plaatshebben. In oktober is bijna acht procent van het totale huizenbestand in prijs verlaagd, terwijl dat normaal gesproken slechts drie procent is van het totale woningaanbod. "Ook het zeer grote aantal prijswijzigingen laat zien dat de huizenverkoper in paniek raakt", aldus Den Hollander.

Deel dit bericht

1 Reacties

pat

en als ze dan wakker zijn geschud, kunnen ze als nog voor de lol meedoen met http://www.crisispoultje.nl

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond