Deel dit artikel
-

LetsBuyIt.com mag Duitse markt weer op

Co-Buyingsite LetsBuyIt.com mag verder gaan met haar Duitse site. De rechter oordeelde dat het business-model van de site niet in strijd is met de kortingswet die in het land van kracht is. Het Berlijnse bedrijf C*Nited had een dwangbevel bij de rechtbank ingediend, waardoor de Duitse site een tijdje dicht moest.

C*Nited is het moederbedrijf van Order8.com , een handelsplaats voor kopers en verkopers, waarbij het bedrijf optreedt als tussenpersoon. LetsBuyIt is een geduchte concurrent voor het bedrijf.

Duitsland kent een wet waarin staat dat kortingen op produkten niet zondermeer toegekend kunnen worden. Volgens C*Nited betekent het co-buyingmodel, waarbij de prijs van een produkt zakt naarmate de vraag stijgt, dat de wet overtreden wordt. Frank van der Klaauw, Managing Director van LetsBuyIt.com Benelux, is in ieder geval blij dat de rechter daar anders over denkt. Hij zegt overigens dat het bedrijf zich weinig zorgen heeft gemaakt over de uitspraak.

Toch was een verbod vervelend geweest voor LetsBuyIt; het bedrijf is weliswaar in veertien landen actief, maar de Duitse markt is de grootste consumentenmarkt van Europa. Nu heeft het bedrijf 830.000 geregistreerde leden.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond