Fundaments lanceert hoogwaardige IaaS dienstverlening

Met ingang van april levert Fundaments hoogwaardige Infrastructure as a Service (IaaS) clouddiensten op basis van de producten van VMware voor virtualisatie en HP, Cisco en Dell voor de hardware. Fundaments is daarmee een van de weinige bedrijven in Nederland die het dienstenaanbod nadrukkelijk beperkt tot infrastructuurdiensten binnen de cloud. Fundaments beschouwt deze stap als een logische ontwikkeling en onderscheidt zich daarmee van de grote internationale cloudaanbieders.
Een nieuwe onderneming van Oxilion
Rekening houdend met een markt die zich steeds verder ontwikkelt en de stijgende vraag naar specialistische oplossingen heeft Oxilion, de gerenommeerde aanbieder van hosting en managed services uit Enschede, de IaaS dienstverlening ondergebracht in een speciaal hiervoor opgericht zusterbedrijf, Fundaments. Jeroen Tekelenburg, CEO en medeoprichter van Oxilion: ”We hebben er bewust voor gekozen IaaS helemaal buiten de reguliere dienstverlening van Oxilion te plaatsen. Fundaments is een compleet losstaand bedrijf. Dat doen we omdat we alleen zo in staat zijn aan de wensen van onze IaaS klanten te voldoen.“
Doelgroep
Fundaments onderscheidt zich van de meeste cloudproviders door zich met IaaS specifiek te richten op klanten die belang hechten aan veiligheid en continuïteit in combinatie met de flexibiliteit die clouddiensten eigen is. De dienstverlening wordt vanuit twee moderne carrier neutrale datacenters in Nederland aangeboden, die vanzelfsprekend aan de hoogste veiligheidseisen voldoen en ISO-27001 gecertificeerd zijn. Tot de klanten behoren landelijk opererende ondernemingen die bedrijfskritische applicaties voor derden verzorgen, zoals industriële automatisering of zorg dragen voor de automatisering van financiële dienstverleners. Ook hostingbedrijven en fullservice internetbureaus die meer willen focussen op de core business, het ontwikkelen en ondersteunen van services en niet meer de zorg willen dragen voor aanschaf en onderhoud van fysieke hardware maar deze bij voorkeur willen afnemen op capaciteitsbasis zijn een logische doelgroep voor Fundaments.
Trend
Uit onderzoek blijkt dat in de VS, waar clouddiensten als eerste zijn gelanceerd de trend zichtbaar is dat traditionele hosters de IaaS dienstverlening nadrukkelijk door een zelfstandig zusterbedrijf laten aanbieden. Jeroen Tekelenburg: ”Wat dat betreft zijn wij een van de eerste partijen in Nederland die deze stap ook durven zetten. We zijn ervan overtuigd dat meerdere spelers ons zullen volgen, niet in de laatste plaats omdat je wilt voorkomen in situaties te belanden waarin je feitelijk met je eigen klanten moet concurreren.“
Klant is partner
Het team van circa 10 uiterst ervaren medewerkers bij Fundaments heeft het gezamenlijk met de klanten ontwikkelen van nieuwe mogelijkheden hoog in het vaandel staan. Mede hierdoor spreken beide partijen in de regel over partnership in plaats van klant en leverancier. Op die wijze in de markt acteren is een vast onderdeel van de dienstverlening van zowel Oxilion als nu Fundaments. Het past ook bij de nuchtere Twentse uitstraling waar het bedrijf trots op is.
Over Fundaments
Fundaments is een zusterbedrijf van Oxilion, de provider met een ijzersterke reputatie die vanuit Enschede al ruim 13 jaar hosting en managed services levert aan elke sector en voor elke bedrijfsomvang in Nederland. Oxilion is in 2012 opgenomen in de Deloitte Technology Fast50, de jaarlijks terugkerende verkiezing van de 50 snelst groeiende technologiebedrijven in Nederland.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.