Newtral 2 Gripless ergonomische muis ontwikkeld vanuit de wetenschap

De Newtral 2 Gripless professionele computermuis is ontwikkeld na EMG (electromyogram) onderzoeken onder professionele computergebruikers die in meerdere of mindere mate overbelasting klachten ondervinden (zoals RSI/KANS). Het onderzoek laat zien dat, door de ondersteunende zadelvorm van de muis, de hand in een ontspannen houding komt te liggen en de vingers ontspannen naar beneden klikken, waardoor er aantoonbaar minder spierspanning in de nek, schouders en onderarm wordt ondervonden.
De Newtral muis is nu ook in Nederland verkrijgbaar.
Studies wijzen uit dat tijdens beeldschermwerk er gemiddeld 53% van de tijd gebruik gemaakt wordt van een computermuis, 26% van een toetsenbord en 21% van de tijd wordt er gekeken naar een beeldscherm (IJmker et.al., 2010).
Een langdurige statische houding en fijn motorische spierbelasting bevordert de gezondheid niet. Verkeerd muisgebruik heeft, in combinatie met een verkeerde werkhouding, een negatieve invloed op de spierspanning in de hand, arm, nek en schouders.
De ontwerp van de Newtral 2 Gripless muis is ontstaan door o.a. EMG onderzoeken en testen onder professionele computergebruikers. De zadelvorm van deze muis, de bijgeleverde accessoires en de hellingshoek van 33 graden, zorgt voor een verlaagde spierspanning en voorkomt overbelasting doordat de vingers op de klikknoppen rusten en niet opgetild hoeven te worden en de pols recht blijft. Dankzij het Gripless design, nemen de pink en duim automatisch een ontspannen positie in.
Recent onderzoek door EMG/Myofeedback specialist Prof. Dr. Erik Peper* laat zien dat er een duidelijk verschil in spierspanning is bij het gebruik van een reguliere platte muis en bij de Newtral 2 Gripless muis. De Newtral belast de nek- en schouderspieren duidelijk minder en de spanning in de hand en vingers neemt sterk af bij gebruik van deze muis.
Het risico op spierspanningsklachten wordt verkleind, bij personen met bestaande klachten zullen bij het gebruik van de Newtral 2 deze duidelijk verbeteren.
De Newtral 2 Gripless ergonomische zadelmuis is verkrijgbaar via ergonomische speciaalzaken en via Backshop.nl.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.