Industry Wire

Geplaatst door Hostnet

Ruim 300 websites strijden om titel ‘Lelijkste website van het jaar’

Amsterdam, 24 juni 2025 – 315 websites dingen mee naar de titel ‘Lelijkste website van het jaar’, een verkiezing die jaarlijks georganiseerd wordt door Hostnet. De afgelopen weken kon iedereen een website nomineren. 564 mensen droegen hun favoriet aan. In de komende weken worden de winnaars bepaald door een deskundige jury en stemmen van het publiek.

Tussen de genomineerde websites zitten muziek- en sportverenigingen, restaurants, winkels en garages, en bijzondere niche-ondernemingen.

Een geheel willekeurige greep uit de genomineerden:

  • Zeeland op de fiets: Zeeuws wielernieuws en -uitslagen in een neonkleurig design
  • Muzikantenbank: Minimalistisch vormgegeven vacaturebank voor muzikanten
  • ‘t Pakuus: Retro animaties en bijzondere designkeuzes op site voor vrachtwagenminiaturen
  • Mr. Jacks: Grieks- Italiaans restaurant met gemarmerd design en smakelijke gifjes
  • Bamiporto: Portofoonwebsite in bamithema (!)

Toch zijn het niet alleen kleine namen die kans maken op de titel. Ook grote namen als 123inkt.nl, Coolblue, Kruidvat en de NS ontvingen een nominatie. Organisator Hostnet behoort zelf overigens ook tot de genomineerden.

Trends of overeenkomsten tussen de genomineerde websites spotten is best lastig, zegt woordvoerder Marek van den Oever van Hostnet. “Er zitten heel drukke websites tussen, maar ook heel minimalistische. Sommige zullen nauwelijks bezoekers trekken, terwijl andere super succesvol zijn.” De verkiezing is ook niet bedoeld om objectief de lelijkste site te vinden, stelt hij, maar wil met een knipoog de grote variatie in het Nederlandse internetlandschap laten zien.

Een jury zal bepalen wie de opvolger wordt van de charmante Taxi Poll, de winnaar van vorig jaar, die een gratis restyling weigerde omdat hij eigenlijk best tevreden was (en zijn website er anders ‘één uit honderd’ zou worden).

De jury bestaat dit jaar uit stylist en fotograaf Maik de Boer, tech-ondernemer Danny Mekić, neurowetenschapper Roeland Dietvorst en Sara Mars, de publiekswinnaar van vorig jaar. De winnaar ontvangt, naast eeuwige roem en de titel ‘Lelijkste website van het jaar’, een complete restyling door de designers van Hostnet.

Daarnaast is er dit jaar niet één publieksprijs, maar zijn het er drie. De publiekswinnaar krijgt ook een gratis makeover, de runners-up winnen mooie Apple-producten. Stemmen op je favoriet kan nog tot en met 6 juli. Onder de stemmers worden mooie prijzen verloot, waaronder 25 bol.com cadeaukaarten ter waarde van € 50. De winnaars worden in de week van 7 juli bekendgemaakt.

May the ugliest website win!

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht