TradeQoin van start: de digitale munt voor het MKB

“Nieuwe kansen in roerige tijden” – met dat motto zag TradeQoin donderdag 20 maart het levenslicht in de Beurs van Berlage. Op een rijk gevuld evenement maakte Nederland kennis met de nieuwe munt, en ondernemers met elkaar.
Lancering
De euro heeft er een slim broertje bij. TradeQoin is een digitale munt waarmee ondernemers elkaar kunnen betalen, ontwikkeld door het Amsterdamse bedrijf Qoin, dat gespecialiseerd is in complementaire valuta. TradeQoin helpt het midden- en kleinbedrijf zich weer stevig neer te zetten. TradeQoin verschaft werkkapitaal, zorgt voor een nieuwe afzetmarkt en helpt ondernemers bij het besparen van euro’s.
Op 20 maart in de Beurs van Berlage woonden ruim 80 belangstellenden de officiële lancering van het handelsinstrument bij. Carolien Gehrels, wethouder economische zaken te Amsterdam, zag TradeQoin wel zitten. In haar speech benadrukte Gehrels dat TradeQoin bij kan dragen aan economische groei voor het MKB en dat er in Amsterdam ook behoefte is aan een eigen munt voor lokale ondernemers.
TradeQoin werd symbolisch gelanceerd door een publiekelijke betaling tussen 2 huidige TradeQoin deelnemers. Henry Mentink, directeur en oprichter van MyWheels deed een betaling van 168 TradeQoin aan Manouschka Bottse van Car-cleaners.nl voor het wassen van deelauto’s van Mywheels. Na de energieke presentaties vond de ondernemersmarkt plaats waar deelnemers en geïnteresseerden elkaar konden leren kennen.
In TradeQoin dienen ondernemers over en weer hun producten en diensten te (ver)kopen zodat de handelsbalansen in evenwicht zijn. Terwijl bedrijf A het drukwerk van B verzorgt, regelt B de catering voor het evenement van firma C, die juridisch advies verlenen aan D. Of aan A. Het vinden van zulke matches, gecombineerd met het monetaire vernuft, maakt van TradeQoin het nieuwe middel waarmee het MKB zijn sleutelpositie in de regionale economie weer kan versterken.
Waarom TradeQoin?
Minder omzet, duurdere leningen, hevige concurrentie van winkelketens en multinationals: veel ondernemers zijn niet zonder kleerscheuren uit de recessie gekomen. TradeQoin is ontwikkeld voor het midden- en kleinbedrijf. Het MKB zorgt voor 70% van de werkgelegenheid in de regio en is daarmee van groot belang voor de lokale economische gesteldheid. De sociale binding van het MKB biedt vaak ook meerwaarde. De directeur vervult lokale nevenfuncties, sportclubs worden gesponsord en er is vaak persoonlijk contact met afnemers en klanten.
TradeQoin verzorgt een financieel instrument en een actief netwerk om MKB’ers makkelijker zaken te kunnen laten doen. Deelnemers kunnen ook een krediet aanvragen waarmee bedrijven op rekening kopen bij hun leverancier en zo hun onderneming financieren. Deze lening is bovendien rentevrij. Het krediet wordt afgelost door binnen het netwerk producten en diensten te verkopen.
Een kleine 200 bedrijven hebben zich inmiddels aangemeld bij TradeQoin. Er wordt gebouwd aan communities in Noord- en Midden-Nederland en in de Achterhoek. Qoin heeft de ambitie om voor het einde van 2014 ruim driehonderd bedrijven te hebben aangesloten en een start te hebben gemaakt met het bouwen van meerdere communities in verschillende delen van Nederland.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.