Uber officiële mobiliteitspartner tijdens Amsterdamned II première
Spectaculaire aankomststunt en exclusieve celebrity arrivals geven extra dimensie aan grootste Nederlandse film release van 2025.
Amsterdam, donderdag 4 december 2025 – Als officiële mobiliteitspartner heeft Uber zich prominent verbonden aan de grootste Nederlandse film release van het jaar. In samenwerking met Splendid Film (distributeur van de film) en 2CFILM (producent van de film) ontwikkelde Uber een indrukwekkende aankomststunt, waarbij hoofdrolspelers Huub Stapel en Holly Mae Brood een spectaculaire entree maakten over de Amsterdamse grachten in dezelfde iconische speedboat en jetski uit Amsterdamned II. De volledige route, van de grachten tot aan Tuschinski, werd opgezet als een doorlopende filmische sequentie.
De aankomststunt werd live uitgezonden op het grote scherm in de zaal, als een mini-trailer. Daarmee was het voor het eerst dat een Nederlandse filmpremière opende met een live uitgezonden stunt. Toen de deuren vervolgens dramatisch opensloegen en Holly Mae Brood en Huub Stapel onder daverend applaus binnenkwamen, voelde het alsof de stunt naadloos overging in de werkelijkheid. De groots opgezette entree onderstreepte het internationale karakter van de avond: de grootste Nederlandse film release van het jaar én de allereerste Nederlandse film die officieel in IMAX wordt uitgebracht.
Amsterdam ademde afgelopen maandagavond filmgeschiedenis tijdens de feestelijke en langverwachte première van Amsterdamned II, de nieuwe thriller van Dick Maas en opvolger van zijn iconische cultklassieker uit 1988. Voor de gelegenheid werd bij Theater Tuschinski een 21 meter lange rode loper uitgerold, de langste in de geschiedenis van het theater, waarover bekend Nederland arriveerde. In de volle zaal verzamelden zich een mix bekende Nederlanders, media, film professionals en speciale (inter)nationale gasten om de film als eerste te zien. Vanaf donderdag 4 december draait Amsterdamned II in 137 bioscopen door heel Nederland én in 10 IMAX®-zalen.
Mobiliteit als verhalend element
Uber vertaalde zijn rol als mobiliteitspartner naar een cinematische aankomststunt die volledig in lijn lag met de setting van Amsterdamned II. De aankomststunt werd ontworpen als een doorlopende mobiliteitsroute van de hoofdrolspelers door de stad, waarbij verschillende vormen van vervoer, waaronder speedboot, jetski, motor en taxivoertuig slim ingezet werden. Door mobiliteit niet als ‘middel’ maar als ‘moment’ te gebruiken, ontstond een merkactivatie die zowel authentiek voelde binnen het verhaal van Amsterdamned II als de rol van Uber.
Premium arrivals aan de rode loper
De samenwerking kreeg verder vorm in de aankomst van een geselecteerde groep prominente gasten. Waar Nederlandse premières traditioneel een informeel karakter hebben, met het herkenbare beeld van gasten die lopend of op de fiets arriveren, introduceerde Uber een vernieuwende aankomst aan de rode loper, geheel branded en in stijl. Uitgenodigde celebrities werden in een speciaal gewrapte Uber x Amsterdamned II-auto rechtstreeks aan de rode loper afgezet. Daarmee werd niet alleen de internationale energie van de avond versterkt, maar liet Uber zien hoe mobiliteit kan bijdragen aan een hoogwaardige premièrebeleving.
Samenwerking trekt door in december: omnichannel activatie
Na de première zet Uber de samenwerking door in een bredere marketingactivatie. Via In-App communicatie worden gebruikers in Nederland de hele maand december meegenomen in de release van Amsterdamned II. Hierdoor wordt de campagne omnichannel: van een spectaculaire première-ervaring tot digitale zichtbaarheid binnen de Uber-app, precies op de momenten dat mensen zich door de stad bewegen.
Credits
Opdrachtgever: Uber – Rick Janse Kok, Charlotte van den Belt
Concept & strategie: Roger Brunings PR & Communication (RB | PR) – Carlijn van Ingen, Hannah Fokker
Creative producer: 2CFILM – Diede in ‘t Veld
Producer: Ariel Castillo
Regisseur: Willem de Beukelaer
Camera: Tarzan Rutgers
Grip On Water: Hans Broers, Frerik Scheffer, Melle van Haalen
Fotografie aankomststunt: Nico Alsemgeest
Fotografie rode loper aankomst: Ilsoo van Dijk
PR: Roger Brunings PR & Communication (RB | PR), Splendid Film
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.