Industry Wire

Geplaatst door Startupbootcamp

Startupbootcamp Demo Day biedt uitstekend perspectief

Demo Day van Startupbootcamp Amsterdam heeft geresulteerd in concrete interesse van ruim tweehonderd investeerders in de negen deelnemende startups. Het evenement op 28 juni was volledig volgeboekt met belangstellenden uit binnen- en buitenland. Ze konden samen met Koningin Maxima en Eurocommissaris Neelie Kroes aanschouwen wat de negen teams bereikt hebben in de afgelopen drie maanden.

De pitches van de startende techbedrijven werden zonder uitzondering gekwalificeerd als inspirerend en innovatief. De hooggespannen verwachtingen, omdat vier teams al een deel van hun financiering ophaalden voorafgaand aan het evenement, werden dan ook ingelost.

Om het nut van een goed Europees tech-ondernemersklimaat te onderstrepen, kwam in het podiuminterview van Ruud Hendriks met Neelie Kroes het belang van een voorwaardenscheppende overheid uitgebreid ter sprake. Ook werd een Nederlandse ‘startup bill’ in wording aangekondigd door Patrick de Zeeuw. Die wordt momenteel met kamerlid Anne-wil Lucas van de VVD voorbereid en moet het voor startende tech-bedrijven aantrekkelijker maken zich hier te vestigen. Tot slot was er nog de aankondiging dat energiedistributeur Alliander partner geworden is in Startupbootcamp.

Na afloop van de pitches was er gelegenheid om met de startups in gesprek te gaan om een beter beeld te krijgen van de teams. Dat gebeurde dan ook in ruime mate met als gevolg dat inmiddels 200 investeerders interesse hebben getoond voor vervolggesprekken met de deelnemende teams van Startupbootcamp Amsterdam. Een resultaat op om trots op te zijn, stelt medeoprichter Patrick de Zeeuw: “We hebben er alles aan gedaan om dit een gedenkwaardig evenement te maken, niet in de laatste plaats voor onszelf. Kijkend naar de feedback die we krijgen en de resultaten, lijken we daar aardig in geslaagd.”

Veel tijd om uit te rusten is er niet, weet de topman. “We zijn alweer druk bezig met Startupbootcamp NFC & Contactless. Dat programma gaat in oktober van start en de aanmeldingen stromen al binnen. Daar gaan we nu onze tanden in zetten.” Een video recap van Demo Day is te vinden op startupbootcamp.org.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht