Agenda

Geplaatst door: De Waag

De digitale euro

Datum
15 maart 2026
Plaats
Amsterdam
Locatie
De Waag
Organisatie
De Waag

In 2026 stemt het Europees Parlement over de invoering van de digitale euro. Waarom is de digitale euro belangrijk? Hoe gaat die er precies uit zien? Wat zijn de implicaties van de invoering en welke consequenties hebben de keuzes voor het ontwerp?

Invloed van commerciële banken en big tech, zorgen over privacy en de stabiliteit van het financieel systeem zijn allemaal relevante kwesties die nú spelen en waar we nú over na moeten denken, voordat we straks voor een voldongen feit staan. We willen ervoor zorgen dat het Europees Parlement op basis van de juiste uitgangspunten straks haar stem uitbrengt over de digitale euro.

Na deze bijeenkomst heb je meer inzicht in al deze aspecten van de digitale euro.

Sprekers:

Pim Claassen, voormalig hoofd contant geld van De Nederlandsche Bank, behandelt de noodzaak van een digitale vorm van contant geld.
Jur de Vries, software architect en research fellow bij Waag Futurelab, bespreekt het technisch ontwerp dat de Europese Centrale Bank heeft voorgesteld.
Michèle Thole, finance director bij Waag en onderzoeker van monetair beleid, schetst mogelijkheden voor een eerlijker geldstelsel met de hulp van de digitale euro

De presentaties worden afgewisseld met discussies in groepen. Zo willen we kennis en ideeën uitwisselen en samen verkennen hoe de digitale euro kan zorgen voor een eerlijker geldsysteem.

Deel dit bericht