Deel dit artikel
-

Europees Hof verbiedt auteursrechtfilter

De Belgische auteursrechtenorganisatie Sabam heeft het onderspit moeten delven in de rechtszaak tegen sociaal netwerk Netlog. Europese Hof stelt dat Netlog niet kan verplicht worden om een algemene filter te installeren tegen illegaal downloaden.

Volgens het Europese recht moet er een evenwicht zijn tussen enerzijds de bescherming van de intellectuele eigendom en anderzijds de vrijheid van ondernemen en het recht op de bescherming van persoonsgegevens.

Netlog telt twee miljoen Belgische gebruikers en het zou volgens de rechter (Pdf) ondoenlijk zijn om gebruikers preventief te gaan ‘surveilleren’. ‘Door het filtersysteem zou de exploitant dan ook verplicht zijn algemeen toezicht te houden op de informatie die bij hem wordt opgeslagen, hetgeen verboden is bij de richtlijn inzake elektronische handel.’

Het is de tweede keer dat Sabam in een filterzaak in het ongelijk is gesteld. De organisatie eiste een soortgelijk filter bij internetaanbieder Scarlet. De rechtbank van eerste aanleg in Brussel wees de eis toen ook af.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond