Deel dit artikel
-

Hilversum heeft Urban Augmented Reality

Het Nederlands Architectuurinstituut heeft voor Hilversum een applicatie ontwikkeld waarmee de mediastad, gemeente van jonge monumenten en architectuur, zichzelf op de kaart zet.

Voormalig presentatrice Léonie Sazias lanceerde de applicatie die aan de hand van afbeeldingen, tekst, audio- en beeldfragmenten en 3D-modellen duidelijk maakt hoe Hilversum was, is en zou kunnen worden.

De informatie is te zien zodra men de camera van de mobiele telefoon op een gebouw richt. Vandaar de naam Urban Augmented Reality (UAR).

Meer dan honderd gebouwen zijn te bewonderen en te bestuderen op twee speciale routes. Zo kan men teruggaan in de tijd naar de afgebroken Jan van der Heijdenschool of de loods voor stoomlocomotieven achter het station. Ook zijn nooit gerealiseerde plannen te bewonderen, zoals het eerste ontwerp van het Raadhuis door Dudok op de Kerkbrink.

Iedereen kan zelf zijn eigen huis of dat bijzondere gebouw toevoegen aan de app.

UAR Hilversum is een samenwerking van Museum Hilversum, Dudok Wonen, TCN Media Park, de Alliantie, Streekarchief Gooi en Vechtstreek, het Instituut voor Beeld en Geluid, Historische Kring ‘Albertus Perk’, Gemeente Hilversum, ProRail en NS Stations. De app is ontwikkeld door het Nederlands Architectuurinstituut (NAi) en is te gebruiken met een iPhone 3GS of 4, iPad met 3G en een Android met kompas.

Om video’s van Youtube te kunnen tonen, dienen analytische cookies en tracking cookies geaccepteerd te worden.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond