Deel dit artikel
-

Yahoo: minder producten, meer kwaliteit

Yahoo wil winstgevender worden, daarom wordt de aandacht verlegd naar minder producten, maar met meer kwaliteit. Dat maakte CEO Marissa Mayer zojuist bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers.

Yahoo realiseerde 76 miljoen nettowinst op een – vergeleken met vorig jaar – iets hogere omzet van 1,2 miljard dollar. De brutowinst (EBITDA) ging omlaag van 306 naar 244 miljoen dollar. In lijn met de verwachtingen, aldus Mayer. Beleggers waren minder tevreden, zij hadden een hogere prijs per aandeel verwacht.

Yahoo ontleent inkomsten aan zoek en display advertenties. De eerste categorie was goed voor 509 miljoen (volgens GAAP verslaggevings- en accountingprincipes), de tweede ook. Yahoo verkocht 8 procent meer display. De mobiele inkomsten gingen ook flink omhoog. Daar stonden hogere kosten tegenover om verkeer te genereren: 223 miljoen dollar, fors meer dan de 54 miljoen in 2014.

Yahoo staat op het punt om zijn belang in Alibaba af te koppelen en in een aparte onderneming onder te brengen. Daarbij zal de winst als dividend worden uitgekeerd. De huidige beurswaarde van 27,2 miljard dollar dankt Yahoo grotendeels aan Alibaba.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond